Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

25 kwietnia 2021

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę – niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  2. W związku z istniejąca sytuacją w Polsce i na Świecie w naszej parafii, uległy zmianie godziny Mszy Świętych i godziny zamówionych intencji mszalnych.W dniu dzisiejszym 25 kwietnia 2021 r. Msze święte wraz z intencjami są sprawowane  od g. 7.00 co godzinę tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.            Po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.
  3. Za tydzień w niedzielę 02 maja i w poniedziałek 03 maja, porządek sprawowania Mszy świętych będzie taki sam jak dzisiaj tj. od g. 7.00 co godzinę tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.W ciągu tygodnia Msze święte są sprawowane o  g. 7.00, 7.30, 17.00 i 18.00.Ulegną również zmianie niektóre godziny zamówionych Mszy świętych. Prosimy o zapoznanie się z tymi zmianami.
  4. Ostatnia niedziela kwietnia – 25 kwietnia 2021 r. – to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. W tym roku będzie to 15. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc Św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, spokojnie i z życzliwością do ludzi.
  5. Kolejne spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej  we wtorek 27 kwietnia o godz. 16.30.
  6. W czwartek 29 kwietnia otoczmy naszą modlitwą wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ w dniu 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  7. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwo majowe rano po Mszy świętej o godz. 7.00, wieczorem o godz. 17.40. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
  8. Najbliższa sobota 1 maja to Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  9. W przyszłą niedzielę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  10. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 18 zapraszamy na spotkanie w piątek 30 kwietnia br. o g. 18.45.
  11. Rozpoczęliśmy Konferencje Przedmałżeńskie dla narzeczonych spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Narzeczonych zapraszamy.
  12. Przyszła sobota to również pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i różaniec po Mszy świętej o godz. 18.00.
  13. W piątek 30 kwietnia zapraszamy na Mszę świętą o Światło Ducha Świętego dla maturzystów z naszych szkól średnich, znajdujących się na terenie naszej parafii,  zdających w tym roku maturę. XXIII Liceum Ogólnokształcące, im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, Liceum Ogólnokształcące, im. Kazimierza Wielkiego, Prywatne Liceum Ogólnokształcące, im. Królowej Jadwigi, Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego, im. Gen. F. Kleeberga, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji,  im. Henryka Łopacińskiego, Zespól Szkól Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego. Msza święta będzie również transmitowana przez Internet na naszej Stronie parafialnej. goral.diecezja.lublin.pl
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 200, 500 i 1000 zł., z ul. Puławskiej 250 zł., z ul. Przy Stawie 1000 zł., Państwo Majewscy z okazji 40 rocznicy ślubu 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:   BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  15. Przypominamy o noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk również w kościele w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa oraz przestrzeganiu limitu osób w środku w kaplicy. Na zewnątrz kościoła może uczestniczyć dowolna liczba osób w maseczkach i w 1.5 metrowych odstępach. W zakrystii można otrzymać darmowe maseczki do zakrywania ust i nosa – zapraszamy po ich odbiór.
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!