Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021 r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 lipca 2021

1. Po modlitwie Anioł Pański – 31 stycznia 2021 r., – papież Franciszek zaznaczył, że podobnie jak w czasach Symeona i Anny, obojgu w podeszłym wieku, także dzisiaj Duch Święty wzbudza w osobach starszych myśli i słowa mądrości. „Z tego powodu postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, «dziadków» Jezusa” Dzisiaj obchodzimy go po raz pierwszy. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Jutro, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
  3. We wtorek 27 lipca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 w intencji Pana Krzysztofa Wardy, naszego zakrystianina z okazji imienin i urodzin.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów będą zdążać na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Św. Maksymilian Maria Kolbe.
  5. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  6. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli bezpiecznie zebrać plony w czasie żniw.
  7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w 43. Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2021 r. Zapisy  są możliwe tylko drogą mailową. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Wpłaty w zakrystii do 31 lipca włącznie.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października  2021 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. Ks. proboszcz w dniu dzisiejszym głosi Słowo Boże na odpuście w parafii Św. Jakuba Apostoła w Głusku i zbiera ofiary na dach naszego kościoła.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 120, 300 i 1000 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Ofiary złożone dzisiaj do puszki przed kościołem będą przeznaczone na pomoc powodzianom przez Caritas.

1. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….