Ogłoszenia 25.08.2019 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 sierpnia 2019

1. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze święte o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  2. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  3. W przyszłą niedzielę przypada dokładnie 1 września, będzie to również 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas niedzielnych Mszy Świętych i będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. Dzisiaj po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci – organizowana przez Caritas pod hasłem „Tornister pełen Uśmiechów”.
  5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy w 41 rocznicę koronacji figurki Matki Bożej Kębelskiej. Wyruszy ona z Archikatedry Lubelskiej 31 sierpnia 2019 r. po Mszy świętej o godz. 6.30. W tym roku idzie również w pielgrzymce nasz wikariusz, ks. Emil Chomontowski. Jak zwykle pielgrzymuje również nasza schola młodzieżowa Goralki z S. Noemi. Serdecznie wszystkich zapraszany na tą jednodniową pielgrzymkę.
  6. Zaproszenie do Wąwolnicy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Za dwa tygodnie w sobotę 7 września o godz. 19.00 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy w sobotę do salki za zakrystią.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jarosław Skalski, pogrzeb w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 14.00, cmentarz na Majdanku, śp. Kazimierz Pluta, pogrzeb  najprawdopodobniej w środę 28 września o godz. 14.00 w Wojciechowie. Polećmy ich  i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”