Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Dziś zestaw antybiotyków dla wyleczenia trądu kosztuje kilkanaście dolarów. Po Mszy świętej do puszki przed kaplicą możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  2. W tym roku – 26 stycznia 2020 r.- jak słyszeliśmy w czasie Eucharystii po raz pierwszy w trzecią niedzielę okresu zwykłego obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. W nawiązaniu do prośby wyrażonej na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, aby <<jedna niedziela [w ciągu roku] została w całości poświęcona słowu Bożemu, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z tego nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem>>, papież Franciszek w Liście Apostolskim Aperuit illis [30.09.2019] ustanowił III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 18.00 i bezpośrednio po wystąpi  Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zapraszamy.
  4. Również dzisiaj o godz. 18.00 Msza święta i kolejne spotkanie grupy I i II kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a od 3 lutego rozpocznie się egzamin.
  5. Jutro 27 stycznia przypada 19 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Józefa Wróbla – biskupa pomocniczego w naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Zmiana Tajemnic różańcowych o godz. 16.30, adoracja i różaniec o 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem-w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świecę zwane gromnicami. 2 lutego przed jak i po Mszach świętych przed kaplicą będą do nabycia gromnice. Po święcie Matki Bożej Gromnicznej rozbieramy choinki, szopki i wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe.
  8. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i naszej parafii. Zapraszamy wszystkie siostry zakonne i braci zakonnych mieszkających na terenie naszej parafii w tym dniu na modlitwę w ich intencji o godz. 12.00. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszki przed kaplicą.
  9. W naszej parafii rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych. Spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Zainteresowanych zapraszamy.
  10. Dobiega końca naszej parafii rozpoczęły wizyta duszpasterska zwana kolędą. Drodzy parafianie, za wspólną modlitwę, za wszystkie spotkania, rozmowy, pragniemy Wam  wszystkim serdecznie podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne ,,Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na budowę naszego kościoła. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić na zakończenie wizyty duszpasterskiej w intencji wszystkich parafian, którzy gościli nas w tym roku w swoich domach. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Raz jeszcze za wspólny czas modlitwy wszystkim naszym parafianom dziękujemy.
  11. W tym roku z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 19 – 28 kwietnia 2020 r. Koszt: 2450 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć składając ofiary do puszki przed kaplicą, świetlicę prowadzoną przez Wspólnotę Sióstr Świętego Józefa we Lwowie. A przez cały tydzień można składać do kosza po prawej stronie dary materialne jak żywność, przybory szkolne i słodycze.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Andrzej Wójtowicz, lat 60  z ul. Puławskiej, śp. Wacława Kabala, lat 96, z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 27 stycznia o godz. 13.00, cmentarz na Majdanku.  Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: “Wieczny odpoczynek …”

W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

31.I – św. Jan Bosko  91815 – 1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe)