Ogłoszenia Duszpasterskie 26.05.2024 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Najświętszą Trójcę – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj 26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.
  Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem.
  Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych, jak również przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, uniwersytetów, pracowników szpitali, szkół, grupy modlitewne oraz wszystkich, którzy chcą dać świadectwo troski o współczesną rodzinę, która  szczególnie potrzebuje modlitwy i wsparcia.
 3. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii będą o g. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy świętej o g.10.30, czyli ok. g.11.30 rozpocznie się procesja Bożego Ciała po terenie naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami Popiełuszki, Poniatowskiego, al. Racławickie, Legionowa, Popiełuszki. Pierwszy ołtarz na wysokości posesji przy ul. Popiełuszki 16 proszę o zrobienie byłego przewodniczącego Rady Duszpasterskiej Pana Henryka Szabałę wraz z byłymi członkami Rady Duszpasterskiej, drugi ołtarz na wysokości posesji przy ul. Popiełuszki 6 – proszę o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz na wysokości posesji przy ul. Legionowej, skrzyżowanie z ul. Zuchów – proszę o zrobienie Radę Duszpasterską, czwarty ołtarz przy kościele proszę o zrobienie Kółka Różańcowe. Ruch Mężczyzn Św. Józefa zapraszamy do niesienia baldachimu. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I Komunijne i od pierwszej rocznicy I Komunii Świętej w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Wszystkich zapraszamy na procesję Bożego Ciała.
 4. W Archikatedrze Lubelskiej w Boże Ciało Msza święta na placu przed Archikatedrą i procesja eucharystyczna rozpoczną się o godz. 10.00. Natomiast Koncert Chwały rozpocznie się na placu przed Archikatedrą o godz. 20.00.
 5. W piątek 31 maja na Mszy świętej o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji ks. bpa Artura Mizińskiego z okazji 20 rocznicy święceń biskupich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.6. We wtorek 30 maja na godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas VIII oraz młodzież z szkół średnich do powstającej w naszej parafii grupy młodzieżowej
 6. W sobotę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.40 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i odmawiamy dziesiątek Różańca Świętego w intencji pokoju na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.                                                                                                                                      
 7. W sobotę 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał i kocha dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 8. W każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjno – modlitewne we wspólnocie Ruchu Mężczyzn Św. Józefa.
 9. W sobotę 1 czerwca będziemy modlić się o godz. 18.00 w intencji naszego rodaka ks. Konrada Koczana w 11 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę 02 czerwca o godz. 10.30 będzie uroczystość pierwszej rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Prywatnej Szkoły Podstawowej, im. Królowej Jadwigi. Spowiedź dzieci wraz z rodzinami w sobotę 1 czerwca.
 11. Również w przyszłą niedzielę 02 czerwca o godz. 12.00 będzie uroczystość pierwszej rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 18. Spotkanie dzieci i próba w poniedziałek o godz. 19.00, we wtorek i środę o godz. 16.00. Spowiedź dzieci wraz z rodzinami  w sobotę 1 czerwca.
 12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie i Różaniec.
 13. W przyszłą niedzielę 2 czerwca ofiary zbierane do puszki przed kaplicą będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
 14. We wtorek 28 maja w godz. od 9.00 do 18.00 zapraszamy na Festyn „Wieniawa Łączy Pokolenia” Muzyka –Nauka –Wypoczynek. Miejsce festynu to Stadion KS Lublinianka przy ul. Leszczyńskiego 19. Będą występy przedszkolaków, uczniów z naszych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, od g.15.00 do g. 17.00 zawody i pokazy sportowe. Będzie również Miasteczko medyczne – pomiar masy ciała, mierzenie ciśnienia, poziomu cukru itp., pokaz Żandarmerii Wojskowej i wiele innych ciekawych atrakcji. Szczegóły na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 15. W środę 29 maja w godz. 9.30 – 12.30 zapraszamy na VII Festyn Zdrowia do Szkoły Podstawowej nr 21, przy ul. Zuchów. Będą występy Teatru „Echo”, Zespołu Pana Tomasza Misztala, Zespołu Pieśni i Tańca” Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Badania medyczne – ochrona słuchu, pierwsza pomoc przedmedyczna, mierzenie ciśnienia itp. Zapraszamy nie tylko dzieci ale wszystkich dorosłych szczególnie babcie i dziadków. Szczegóły na plakacie.
 16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczników – Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz nowego pisma Niedzieli kwartalnika: Magazyn – Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna w cenie 15 zł.   
 17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 70, 150 i 160 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., na drzwi kościoła 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
 18. Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….