Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 września 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tych Bożych wysłanników, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
  3. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej parafii będziemy celebrowali osobne dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dla wszystkich przez cały tydzień o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
  4. W czwartek 30 września o g. 11.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Państwowych Szkól Budownictwa i Geodezji, im. Hieronima Łopacińskiego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta i dziesiątek różańca, a wieczorem Msza Święta o godz. 18.00, zaraz po niej pierwszo piątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
  6. W przyszłą niedzielę 3 października zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi legion Maryi. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz specjalnego wydania Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł., dotyczącego beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  9. Dzisiaj 26 września w naszej parafii, grupa wolontariuszy Gorącego Patrolu – który działa w lubelskim Centrum Wolontariatu – zbiera ofiary do puszek po Mszach świętych. Wolontariusze zbierają pieniądze na pomoc osobom bezdomnym i dla osób wychodzących z bezdomności. Na co dzień swoim podopiecznym oferują, m.in. terapię, możliwość znalezienia pracy czy mieszkania, sami prowadzą też domy dla wychodzących z bezdomności. Zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Wacław Maliczowski, lat 60 z al. Racławickich, śp. Jerzy Plisiecki, lat 90 z ul. Głowackiego – z DPS – u. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”