Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26 grudnia 2021

1. W tym roku w drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia obchodzimy święto – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój i radość do naszych domów.
  2. Jutro święto Św. Jana Ewangelisty Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Odpust w Archikatedrze, suma o godz. 11.30.
  3. We wtorek 28 grudnia w święto Świętych Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi, dziadków z wnukami.
  4. W piątek w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy świętej o godz. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz modlić się za tych, którzy zmarli w minionym roku 2021. Prosimy rodziny zmarłych o przyniesienie zniczy i ustawieniu ich przy krzyżu przed kaplicą.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, zgodnie z kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając normy zawarte w kan. 1245 i 1250 KPK, udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. Jednocześnie usilnie zachęcam wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny).
  6. W sobotę 1 stycznia 2022, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę 2 stycznia 2022 r. usłyszymy słowo Rektora KUL, a ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na dzieła dydaktyczne i formację studentów na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II.
  8. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Tygodniki świąteczne Gość Niedzielny i niedziela po 10 zł. Dzisiaj w tygodniku Niedziela m.in. podręczny modlitewnik i kalendarz na 2022 r.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 100, 200 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Popiełuszki 2000 zł., z ul. Puławskiej 200 zł., z racji pogrzebu śp. Tomasza Szkałuby 300 zł., ze zbiórki zużytych telefonów i tabletów zbieranych w przedsionku kaplicy 600 zł, ze zbiórki makulatury 790 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 o337
  10. Wizyta Duszpasterska Kolęda.  — W związku z obecną sytuacją w świecie wywołaną pandemią koronawirusa spotkanie kolędowe  z parafianami będzie miało następujący przebieg. W tym roku wizytę kolędową rozpoczniemy w wersji hybrydowej tzn. składającej się z nabożeństwa  w kościele i tradycyjnej wizyty w domach. Wizyty w domach rozpoczniemy od 3 stycznia 2022 r. Rodziny, które chcą przeżyć kolędę w sposób tradycyjny prosimy o zgłoszenie do zakrystii po Mszy świętej lub do kancelarii parafialnej osobiście, przez telefon, lub mail. W trakcie kolędy w domach uprzejmie prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych – tzn. przewietrzenia pomieszczeń i założenia maseczek. Nabożeństwa w kaplicy będą sprawowane w dniach od 10 do 22 stycznia 2022 r. Spotkanie rozpoczynać się będzie o godz. 17.00 Mszą świętą specjalnie dedykowaną w tym dniu naszym mieszkańcom pochodzącym z wyznaczonych wg grafiku ulic. W czasie Mszy świętej modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla naszych rodzin i domów w których mieszkamy. Wysłuchamy słowa Bożego, odmówimy specjalną modlitwę zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą oraz zabierzemy przygotowaną w buteleczkach poświęconą wodę, którą po powrocie do domu poświęcimy nasze mieszkania.  Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjść  w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście w jednym z terminów między 10 stycznia,  a 25 stycznia br. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie na budowę kościoła. W tym roku szczególnie na dach naszego kościoła. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Bogumiła Dąbrowa Iskra, lat 81 z al. Racławickich, śp. Ks. Infułat Jan Pęzioł, lat 90, pogrzeb jutro 27 grudnia o godz. 11.00, w Wąwolnicy, śp. Tomasz Marmucki, lat 43, pogrzeb we wtorek 28 grudnia o godz. 9.00, cmentarz na Majdanku, śp. Zofia Dankiewicz, lat 102, z al. Długosza, pogrzeb w czwartek 30 grudnia o godz. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  12. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia. Niech Święta Rodzina ma nas w swojej opiece. Szczęść Boże.