Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
 2. W poniedziałek, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 3. We wtorek 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Odpusty w tym dniu: u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu o godz.11.30  i w kościele rektoralnym św. Piotra przy ul. Królewskiej o godz. 18.00.
 4. W czwartek 1 lipca zapraszamy na Mszę święta o godz. 7.00 w intencji ks. ppłk Mariana Słabka z okazji imienin oraz z okazji 56 rocznicy święceń kapłańskich.
 5. W sobotę 3 lipca, jak co roku, zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Archikatedry z racji  72 rocznicy Cudu Lubelskiego/ Łzy Matki Bożej na obrazie/. Wyjście o godz. 18.00. O 19.00 uroczysta Msza święta przed archikatedrą, a później procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej.
 6. Rozpoczęły się wakacje, jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W naszej parafii okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek już od godz. 17.00, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
 8. Od niedzieli 4 lipca wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 7.30, 00,  10.30, 12.00 i 18.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Msza święta w dni powszednie w lipcu o godz. 7.00, (7.30) i 18.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do licznego udziału w codziennej Eucharystii  i w  nabożeństwach.
 9. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXIII Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2021 r. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia. Zapisy  w dniach 1- 15 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl.
 10. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują liderów i wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. To właśnie dzięki tym osobom mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Jest to okazja do czynienia dobra, ale też rozwijania własnych kompetencji, poznawania nowych ludzi, sprawdzenia się w wyjątkowej roli. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl
 11. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października 2021 r. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimienne 50, 80, 100 i 800 zł., z ul. Księżycowej 100 zł., Pani Jolanta Podlecka 100 zł., rodzice dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły Podstawowej nr 18 – 540 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
 14. Komunikat Metropolity Lubelskiego.
  Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!
  Zbliża się beatyfikacja Sługi Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Ogłosi ją w imieniu Papieża Franciszka kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, w dniu 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  Nowy Błogosławiony związany był z Lublinem i diecezją lubelską przez studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, przez opiekę nad siostrami i niewidomymi dziećmi z Lasek w Kozłówce i Żułowie w czasie II wojny światowej; a przede wszystkim przez niemal trzyletnią posługę biskupa lubelskiego. Miesiąc temu minęła 75. rocznica jego ingresu do naszej Katedry.
  Okazją do dziękczynienia za bliską już beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka będzie doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup słowackiej diecezji Rożniawa, Stanisław Stolarik. Będziemy także polecać Bogu przygotowania do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, którego uroczyste otwarcie planujemy na jesień.
  Miesiąc później, 4 sierpnia, wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Eucharystia – prawdziwe życie.” Podobnie jak rok temu, tak i teraz pielgrzymka będzie miała charakter sztafety. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców na Jasną Górę.
  Zapraszając do Archikatedry na święto Maryjne oraz na pielgrzymkowy szlak, z serca wszystkim błogosławię – Wasz Biskup Stanisław
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Sienkiewicz, lat 73 z ul. Popiełuszki, śp. Jadwiga Kondracka, lat 62 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 29 czerwca o g. 00, cmentarz na Kalinowszczyźnie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek ..