Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada  2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Nowy rok liturgiczny 2022-2023, który rozpoczynamy od I Niedzieli Adwentu będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę Roratnią. Do licznego udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych oraz w sobotę zapraszamy na Mszę świętą roratnią dla małych dzieci o godz. 16.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
 3. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 10 i 20 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
 4. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 18 – 20 grudnia 2022 r. Niedziela, poniedziałek, wtorek. Poprowadzi je Ks. Rafał Olchawski.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta, a wieczorem Msza Święta o godz. 18.00, a zaraz po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – który rozpoczniemy o godz. 17.15. O godz. 17.45 część pierwsza Akatystu w wykonaniu chóru „Stella Maris” o 18.00 Masza święta, a po niej część druga Akatystu. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
 6. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Dyrygent naszego chóru parafialnego „Stella Maris”, Pani Barbary Cedrowskiej, z okazji imienin.
 7. Dzisiaj jeszcze przed naszym kościołem, jest ciąg dalszy 30 Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zainicjowanej przez Radio Lublin. Wolontariusze zbierają tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, artykuły papiernicze, a także ciepłe kurtki w bardzo dobrym stanie. W tym trudnym czasie szczególną opieką  i troską będą otoczone również dzieci dotknięte grozą wojny. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym lubelskim pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną  z dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze, pod egidą żółtego słoneczka, będą czekali na dary serca od godz. 10.00 do 15.00.
 8. We wtorek 29.11.2022 r. Katecheza Biblijna po Mszy świętej o godz. 18.00 – zapraszamy.
 9. W naszej parafii Pan Michał Szewczyk, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz roznosi opłatki w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę 5 grudnia po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
 11. Codziennie o godz. 17.30 przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Zachęcam wszystkich do udziału w tej modlitwie. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na ostatnie dni miesiąca listopada. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
 12. 3 grudnia 2022 r. w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 w imieniu Ruchu Mężczyzn Św. Józefa i ks. Grzegorza Opoki, serdecznie zapraszamy mężczyzn w różnym wieku na spotkanie w salce za zakrystią.
 13. Fundacja Dwanaście Kroków w Lublinie serdecznie zaprasza osoby potrzebujące wsparcia psychoduchowego, zmagające się z kryzysem np. problemem alkoholowym w rodzinie, trudnościami w małżeństwie, czy zranieniami wpływającymi na codzienne funkcjonowanie, ale także i osoby pragnące się rozwijać na warsztaty terapeutyczno – rozwojowe. „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” Więcej informacji na plakacie.
 14. Już we wtorek, 29 listopada FESTIWAL WOLONTARIATU w ramach projektu “Dobra jest więcej – szkolny wolontariat” połączony z peregrynacją relikwii bł. Carla Acutisa. Rozpoczęcie o godz. 9.30 w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Unii Lubelskiej. Przez ostatnie miesiące 15 Szkolnych Kół Caritas pracowało nad własnymi inicjatywami społecznymi, które zaprezentują podczas Festiwalu. Nie możemy się już doczekać! Zapraszamy szczególnie młodzież.
 15. Ogłoszenie z KUL –u.
 16. Lista kandydatów do wyborów w przyszła niedzielę 4 grudnia 2022 r. na członków parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. Gawłowska Jadwiga z ul. Puławskiej
  2. Grzelak Magdalena z ul. Ćwiklińskiej
  3. Gut Janina z ul. Ks. J. Popiełuszki
  4. Jopek Piotr  z al. Racławickich
  5. Kremer Agnieszka z ul. Ks. J. Popiełuszki
  6. Łagowski Tomasz z ul. Skautów
  7. Makarczuk Tomasz z ul. Junoszy
  8. Ostrowska Dorota z ul. Skautów
  9. Rakowska Elżbieta z ul. Lelka – Sowy
  10. Sałamacha Anna z ul. Puławskiej
  11. Skalska Elżbieta z ul. Puławskiej
  12. Szewczyk Michał z ul. Głowackiego
  13. Wójtowicz Elżbieta z ul. Księżycowej
 17. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła bezimiennie: 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., Pan Tomasz 400 zł., Pan Kazimierz Stańczak z dekanatu Ryckiego 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Sylwia Pietroń, lat 69 z ul. Puławskiej, śp. Barbara Stefania Szczygieł, lat 83, z ul. Puławskiej oraz senior ks. kanonik Stanisław Wąsik – były proboszcz parafii w Garbowie. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”