Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

27 grudnia 2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela to święto – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wznieśmy Boży pokój i radość do naszych domów.
  2. Jutro 28 grudnia w święto Świętych Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi, dziadków z wnukami.
  3. W czwartek w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy świętej o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz modlić się za tych, którzy zmarli w minionym roku 2020. Prosimy rodziny zmarłych o przyniesienie zniczy i ustawienie ich przy krzyżu przed kaplicą. Przypominamy, ze w tym roku w Sylwestra, Msza święta wieczorna na zakończenie roku 2020 będzie sprawowana godzinę wcześniej tj. o godz. 17.00, w związku z ograniczeniami przemieszczania się osób od godz. 19.00.
  4. W piątek 1 stycznia 2021, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. W Nowy Rok z racji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, spowiedź dla dzieci od godz. 15.30, Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Maryi Panny. Zmiana Tajemnic różańcowych od godz. 16.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec od godz. 17.00.
  6. W tym roku z racji sytuacji pandemicznej, wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w styczniu, w tradycyjny sposób jak dotąd nie będzie. Jak będzie ona wyglądała w tym roku poinformujemy bliżej zakończenia obostrzeń, które na obecną chwilę mają trwać od grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100 zł, z al. Racławickich z racji kolędy 100 zł, z ul. Ogródkowej z racji kolędy 400 zł, z ul. Popiełuszki 100 i 250 zł, z ul. Puławskiej 50 i 100 zł, Państwo Aneta i Sławomir Opajdowscy 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jan Matraszek, z ul. Skautów, pogrzeb w środę 30 grudnia o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku, śp. Maria Weremczuk, pogrzeb w czwartek o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku, śp. Teresa Skrzypiec, lat 86 z ul. Junoszy, pogrzeb w środę 30 grudnia o godz. 12.00, cmentarz w Puchaczowie. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek …”