Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021 r.

28 luty 2021 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W poniedziałek 1 marca przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  2. W czwartek 4 marca o godz. 19.10 spotkanie I grupy młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez Internet na TEAMS. Grupa II będzie miała spotkanie w poniedziałek 8 marca o godz. 19.10 również przez Internet na TEAMS.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. W naszym kościele spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta. W pierwszą sobotę prosimy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszej parafii o godz. 17.25 idziemy za Chrystusem Jego drogą krzyżową,   a w niedziele  o godz. 17.30 uczestniczymy w Gorzkich Żalach. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30  z wyjątkiem I piątku miesiąca marca, wówczas Droga krzyżowa będzie o godz. 16.00.
  5. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1% podatku. Aby przekazać podatku: Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  6. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w zakrystii na budowę kościoła: bezimiennie: z ul. Skautów 100 zł., z ul. Przy Stawie 100 zł. z ul. Ogródkowej 100 zł. z ul. Puławskiej 100 zł. z ul. Popiełuszki 3000 zł. Dziękujemy również tym wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na budowę kościoła bezpośrednio na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Przedszkole nr 43, mieszczące się przy ul. Skautów 11A w Lublinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2021/22 dla dzieci w wieku 3 do 6 lat w dniach 1 – 12 marca w godz. 8.00 – 15.00. Zapraszamy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej – www.p43.lublin.eu
  11. Rodziców i dzieci w wieku szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja w Lublinie na dni otwarte. Zapisy do klas pierwszych szkoły podstawowej zgodnie z określonym obwodem w dniach 1 – 12 marca br., na wolne miejsca z poza obwodu szkoły od 22 – 29 marca br. Do ogólnodostępnych klas IV i VII oraz klasy dwujęzycznej z językiem angielskim do 19 marca br. Szczegóły na stronie internetowej szkoły https://sp18.lublin.eu/rekrutacja/ oraz na folderach pod chórem i na plakacie przed kaplicą.
  12. Krajowa Izba Kominiarzy przypomina o okresowej kontroli instalacji dymnych w domu. Zachęca by montować w domach czujniki tlenku węgla oraz dymu. Troska o instalacje grzewcze może uratować zdrowie a nawet życie mieszkańców.
  13. Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Kalina” mieszczący się w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 84 prowadzi nabór uczestników na pobyt dzienny oraz pobyt całodobowy dla osób powyżej 56 roku życia z niepełno sprawnościami, zaburzeniami pamięci, chorobą Alzheimera i schorzeniami pokrewnymi. W ramach pobytu uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, wyżywienie, terapię i aktywizację, szeroko rozumianą rehabilitację ruchową, a także pomoc psychologa, psychiatry, pielęgniarki i pracownika socjalnego. Pobyt w ośrodku do końca 2021 roku jest bezpłatny. Zachęcamy do skorzystania z proponowanej formy wsparcia. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 81 466 55 93 lub  osobiście w placówce. Osoby do kontaktu:  Anna Bogusz – Kierownik, Karolina Król – Pracownik Socjalny.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Siostra Emilia Purc ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego z ul. Norwida. Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana w naszej kaplicy we wtorek 2 marca o godz. 12.00. Msza święta pogrzebowa będzie również transmitowana przez naszą stronę internetową – goral.diecezja.lublin.pl i przycisk na YouTube. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….