Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r.

PIĄTA  NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024

1.  Ostatnia niedziela kwietnia to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. W tym roku będziemy ją przeżywać po raz 18. pod hasłem: „Na drogach jesteśmy  z bliźnimi”. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc Św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, spokojnie  i z życzliwością do ludzi.
  2. Dzisiaj zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i koncert Chóru „CUM SANCTIS” pod dyrekcją Barbary Pazur i Chóru „STELLA MARIS” pod dyrekcją Barbary Cedrowskiej. …Byśmy się wzajemnie miłowali… Szczegóły na plakacie.
  3. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie  i uwielbienie Boga do naszej kaplicy.
  4. W poniedziałek 29.04.2024 r. o g.18.40 próba dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystępujących do I Komunii Świętej w dniu 12 maja br.
  5. W środę 1 maja przypada Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  6. W środę rozpoczynamy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwo majowe i dziesiątek różańca wieczorem o godz. 17.40. W intencji zakończenia wojny na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec, czy wieczorny Apel jasnogórski.
  7. W czwartek 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  8. W piątek  3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 3 maja przypada również 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. (1791). Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00.
  9. W sobotę 4 maja wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków i hutników.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza Święta. Pierwsza sobota miesiąca to zmiana tajemnic różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i różaniec o godz. 17.00.
  11. W sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 17.00 – pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2025 roku oraz pierwsza celebracja, czyli  czuwanie modlitewne młodzieży rozpoczynającej przygotowani do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili.  Zapisy i składanie deklaracji po które należy zgłosić się do kancelarii parafialnej już się rozpoczęły i potrwają do 25 maja b.r.
  12. W ramach porządków wiosennych na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp. Zbieramy również złom.
  13. Na placu kościelnym stoi kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp. które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielonej. Zbieramy również do kontenera makulaturę.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 250 zł., z ul. Legionowej 400 zł., Pan Dariusz Radwański 300 zł., na drzwi kościoła z ul. Popiełuszki 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zofia Cieślik, lat 98 z ul. Głowackiego 26/DPS/, pogrzeb we wtorek 30 kwietnia 2024 r. o g. 12.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….