Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
 2. W poniedziałek 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary z tacy w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Komunikat Metropolity Lubelskiego o święceniach nowego biskupa pomocniczego. Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia! Jak już wcześniej Was informowałem, Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji w osobie ks. dr Adama Piotra Baba. W najbliższy poniedziałek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 11.00, w Archikatedrze Lubelskiej otrzyma on święcenia biskupie. Serdecznie Was zapraszam do udziału w tym ważnym wydarzeniu, a tych, którzy nie mogą przybyć osobiście, proszę o duchową łączność poprzez Telewizję Trwam, TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin i transmisję internetową. Polecając Waszej gorącej modlitwie biskupa Adama, z serca wszystkim błogosławię. Wasz biskup Stanisław.
 4. W poniedziałek 29 czerwca 2020 r., pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Spotkanie rozpoczniemy wspólną modlitwą w kościele o godz. 19.00, a później w salce za zakrystią.
 5. We wtorek 30 czerwca próba dzieci z kl. III B Szkoły Podstawowej nr 18 przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 18.45.
 6. W piątek 3 lipca zapraszamy jak co roku na pieszą pielgrzymkę z naszej kaplicy do Archikatedry z racji 71 rocznicy Cudu Lubelskiego/ Łzy Matki Bożej na obrazie/. Wyjście o godz. 18.00. O 19.00 uroczysta Msza święta przed archikatedrą, a później procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej.
 7. W przyszłą niedzielę 5 lipca na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym, cała kaplica w tejże godzinie zarezerwowana jest dla dzieci. Do środka będą mogły wejść tylko dzieci, ich najbliższe rodziny i nauczyciele.  Przepraszając za te utrudnienia wszystkich chodzących na tę godzinę Mszy świętej prosimy o pozostanie na zewnątrz  lub przyjście na inną godzinę Mszy świętej.  W sobotę 4 lipca o godz. 9.00  spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Świętej wraz  z rodzinami  oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy przynieść świece chrzcielne.W czasie I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem wjazd od ul. Popiełuszki.
 8. Rozpoczęły się wakacje, jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W naszej parafii okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
 9. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek już od godz. 17.15, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.15.
 10. 1 lipca w środę zapraszamy na Mszę święta o godz. 7.00 w intencji ks. ppłk Mariana Słabka z okazji imienin oraz z okazji 55 rocznicy święceń kapłańskich.
 11. Od niedzieli 5 lipca wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 7.30, 9.00,  10.30, 12.00 i 18.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.  Msza święta w dni powszednie w lipcu o godz. 7.00, 16.45 i 18.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w  nabożeństwach.
 12. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXII Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2020 r. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy  w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl.
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 14. Od początku epidemii koronawirusa Covid 19 modlimy się na różańcu o ustanie pandemii. Od 1 lipca modlić się będziemy na różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  od g. 17.15, po Mszy świętej o godz. 16.45. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.
 15. Do końca miesiąca czerwca zapraszamy do kancelarii parafialnej, uczniów obecnych klas VII Szkół Podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili, aby wziąć formularz i zapisać się na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 r., które rozpocznie się we wrześniu b.r. Zapisy do końca czerwca.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimienne 100 i 100 zł., z ul. Puławskiej 100, 100 i 400 zł., z ul. Popiełuszki 300 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., Monika Chrapowicka i Norbert Partyka 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Piotrowska, lat 98 z ul. Puławskiej, śp. Marian Szabłowski, lat 73 z ul. Puławskiej, śp. Jan Kowal, lat 74 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 29 czerwca o g. 00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….