Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada  2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Program Duszpasterski trzech lat na 2019 -2022 jest pod ogólnym hasłem: „Eucharystia daje życie”. Rok 2019-2020 przeżywaliśmy pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary“. Miniony rok 2020-2021 przeżywaliśmy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, a roku 2021-2022 przeżywać będziemy pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”.
 2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.
 3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę Roratnią. Do licznego udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych oraz w sobotę zapraszamy na Mszę świętą roratnią dla małych dzieci o godz. 16.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
 4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 7 i 18 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
 5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 16 – 18 grudnia 2021 r. Od czwartku do soboty. Poprowadzi je Ks. Grzegorz Musiał.
 6. Jutro 29 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 kolejne spotkanie grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2022 roku, we wtorek 30 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie grupy II.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta, a wieczorem Msza Święta o godz. 18.00, zaraz po niej pierwszo piątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
 8. W naszej parafii od minionego tygodnia Pan Michał Szewczyk, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz roznosi opłatki w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
 9. W czwartek 2 grudnia o godz. 17.00 w salce za zakrystią spotkanie dzieci należących do dziecięcej scholi „Goralki” oraz dzieci chętnych do śpiewania w scholi.
 10. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego trwa zbiórka – długoterminowej żywność, chemii gospodarczej, środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
 11. W przedsionku kaplicy zbieramy do specjalnego pojemnika zużyte telefony komórkowe i tablety.
 12. W przyszłą niedzielę 05 grudnia po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
 13. Codziennie o godz. 17.30 przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Zachęcam wszystkich do udziału w tej modlitwie. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na ostatnie dni miesiąca listopada. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
 14. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. Lampion Roratni do samodzielnego złożenia, w tygodniku Gość Niedzielny – Kalendarz ścienny na rok 2022.
 15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Lelka Sowy 300 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Halina Wójcik, lat 89, z ul. Dubois, pogrzeb w środę 01 grudnia, g.11.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Stanisław Mitrut, lat 88, Zul. Puławskiej, pogrzeb w środę 01 grudnia, g.12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Alfred Szczecina, lat 77 z ul. Przy Stawie, pogrzeb w czwartek 02 grudnia, g.13.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”
 17. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii męża, ojca i powieściopisarza Roberta Kościuszko. Nasz gość swoim świadectwem zachęca rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do Dobrej Przygody. Pan Robert prezentuje swe powieści przygodowe i gry planszowe, które po Mszy świętej można pozyskać wraz z dedykacją autora.