Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023 r.

CZWARTA  NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

29 stycznia 2023

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Obecnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Dziś zestaw antybiotyków dla wyleczenia trądu kosztuje kilkanaście dolarów. Po Mszy świętej do puszki przed kaplicą możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  2. W poniedziałek 30 stycznia wypadają imieniny Pani Martyny – naszej organistki. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
  3. W czwartek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. 2 lutego przed jak i po Mszach świętych przed kaplicą będą sprzedawane świece. Po święcie Matki Bożej Gromnicznej rozbieramy choinki, szopki i wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe. W naszej parafii rozbieranie choinek i szopki będzie w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy do pomocy.
  4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i z naszej parafii. Zapraszamy wszystkie siostry zakonne i braci zakonnych mieszkających na terenie naszej parafii w tym dniu na modlitwę w ich intencji. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszki przed kaplicą.
  5. W dniu 2 lutego przypada 25 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Mieczysława Cisło – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. W piątek 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy świecami specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30. W pierwszą sobotę prosimy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  8. W przyszłą niedzielę 5 lutego o godz. 12.00 Msza święta w intencji byłej Rady Duszpasterskiej i ich rodzin z kadencji 2017 – 2022 r. Serdecznie zapraszamy.
  9. Od piątku 27 stycznia do 3 lutego br. na placu przed kościołem trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt i nie potrzeby prosimy składać na placu przed kościołem.
  10. Kandydatów, którzy przygotowują się do bierzmowania – obie grupy zapraszamy na spotkanie 06 lutego w poniedziałek na godz. 18.30.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W naszej parafii tradycyjna Wizyta Duszpasterska – kolęda dobiega końca. Wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów na tradycyjną wizytę duszpasterską, serdecznie dziękujemy za spotkanie i wspólną modlitwę. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji wizyty duszpasterskiej składacie na budowę kościoła. Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi na rozpoczęty rok 2023. Bóg zapłać i Szczęść Boże. Jeżeli jednak ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub telefonicznie, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny termin.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 150, 200 i 200 zł., z ul. Przy Stawie 200 zł., Pani Elżbieta Mazur 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. Zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”