Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020 r.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Zapraszamy codziennie do spowiedzi świętej wielkanocnej przed Mszami świętymi.
  2. W związku z istniejąca sytuacją w Polsce i na Świecie w naszej parafii, uległy zmianie godziny zamówionych intencji mszalnych. W dniu dzisiejszym 29 marca 2020 r. Msze święte wraz z intencjami będą sprawowane  przed południem co 45 minut, tj. o godz. 7.00, 7.45, 8.30, 9.15, 10.00, 10.45, 11.30  i 12.15. Po południu bez zmian o godz. 16.00 i 18.00.
  3. Za tydzień 5 kwietnia Niedziela Palmowa, porządek sprawowania Mszy świętych będzie taki sam jak dzisiaj od g. 7.00 co 45 minut, po południu o g. 16.00,18.00 i 19.00.  W ciągu tygodnia Msze święte będą sprawowane o g. 7.00, 7.45, 12.00, 17.00 i 18.00. Ulegną również zmianie niektóre godziny zamówionych Mszy świętych. Osoby, które zamówiły Msze święte w tym czasie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego  prosimy o kontakt telefoniczny pod nr  602 682 370.
  4. Wychodząc naprzeciw naszym parafianom i gościom, informujemy, że uruchomiliśmy parafialny kanał na YouTube, na którym przez internet transmitujemy codziennie na żywo Mszę świętą o godz. 18.00, różaniec o godz. 20.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.25 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
  5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Przy wyjściu pod chórem są do zabrania ulotki z nr KRS Caritas na który możemy odprowadzić 1% podatku z naszego rocznego rozliczenia.
  6. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących. Bóg zapłać za złożone dary.
  7. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kościołem na kwiaty do grobu Pańskiego.
  8. W związku z pandemią koronawirusa są potrzebne materiały do uszycia maseczek. Aktualnie najbardziej potrzebne są: *fizelina medyczna o gramaturze 40g/m2, *tkanina bawełniana /biała lub kolorowa/, *tasiemki, *gumki. BAWEŁNA i dodatki muszą być NOWE i CZYSTE. Pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa, spróbujmy pomóc tym, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Osoby, które chciałyby nas wesprzeć proszone są o jak najszybsze przyniesienie potrzebnych materiałów do zakrystii.
  9. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy nie mogąc złożyć ofiar na budowę kościoła, czy na tacę w kościele w sposób tradycyjny składają ofiary poprzez wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.   Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. Polećmy zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin oraz zmarłych na koronawirusa Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….
  11. Drodzy parafianie i goście! W tym jakże trudnym czasie dla Polski i dla całego świata nie ustawajmy w modlitwie. Jeszcze mocniej módlmy się na Różańcu, wspierając swoją modlitwą i zaangażowaniem wszystkich, którzy cierpią w wyniku pandemii koronawirusa. Módlmy się również za tych, którzy narażając swoje życie, pomagają bliźnim. Uciekajmy się do naszej Mamy – Maryi! Zawierzamy Was wszystkich opiece troskliwej Matki Bożej. Pod Jej płaszczem i sercem znajdziemy bezpieczne miejsce. Zawierzamy Was również naszemu patronowi błogosławionemu biskupowi Władysławowi Goralowi. Niech Bóg Nam wszystkim błogosławi i ma w swojej opiece. Ks. proboszcz i wikariusze.