Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja 2022

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Moc do tej wędrówki, do nieba czerpmy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
  2. Jutro 30 maja na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. bpa Artura Mizińskiego z okazji 18 rocznicy święceń biskupich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek 30 maja 2022 r. na Mszy świętej o godz. 18.00 oraz na konferencji po Mszy świętej gościć będziemy w naszej parafii Ks. Marcello Stanzine z Italii, będzie to spotkanie w Anielskiej Sprawie. Mówił będzie o Aniołach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. W środę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.40 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i dziesiątek Różańca Świętego w intencji pokoju na Ukrainie. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
  5. W środę 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał i kocha dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
  6. Również 1 czerwca będziemy modlić się o godz. 18.00 w intencji naszego rodaka ks. Konrada Koczana w 9 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy.
  7. W niedzielę 5 czerwca 2022 r. o godz. 12.00 I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18, Spowiedź dzieci wraz z rodzinami w sobotę 4 czerwca o godz. 9.00.
  8. Kolejna próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 18 we wtorek 31 maja o godz. 18.45 i w piątek 3 czerwca o godz. 18.45.
  9. Serdecznie zapraszamy do Archikatedry Lubelskiej dzisiaj w niedzielę 29 maja 2022 r. na Koncert finałowy Lubelskiej Wiosny Organowej o godz. 20.00. W koncercie finałowym wystąpi nasz chór Stella Maris z parafii pw. bł. bpa Władysława Gorala z Lublina pod dyrekcją Barbary Cedrowskiej,  a przy organach zasiądzie Stanisław Maryjewskiorganista Archikatedry Lubelskiej. Chór wykona utwory a capella, chorał gregoriański oraz z towarzyszeniem organów fragmenty Missa Brevis ku czci bł. Władysława Gorala lubelskiej kompozytorki Elżbiety Rakowskiej. Na zakończenie wybrzmi Sonata c-moll Juliusa Reubke inspirowana tekstem psalmu 94 w wykonaniu Stanisława Maryjewskiego.  Artyści chcieliby szczególnie dedykować ten utwór pamięci poległych w czasie wojny na Ukrainie. Po koncertach będzie możliwość nabycia płyt.
  10. W sobotę 4 czerwca 2022 r. na godz. 18.30 Zapraszamy uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych, wraz z rodzicami, którzy w przyszłym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili wraz z rodzicami. O g.19.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  11. W sobotę 4 czerwca 2022 r. w imieniu Rady Dzielnicy Wieniawa zapraszamy na festyn na skwerze przed Galerią Labirynt przy ul. Popiełuszki w godz. 12.00 – 17.00. będzie wiele atrakcji dla wszystkich od dzieci do seniorów.
  12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie i Różaniec.
  13. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki przed kaplicą będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczników – Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50, 100, 100, 400 i 500 zł., rodzina Pop 600 zł., rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z pierwszej rocznicy I Komunii Świętej 1000 zł., rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 z I Komunii Świętej grupa pierwsza 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Artur Wróblewski, lat 58 z ul. Skautów. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….