Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. We wtorek w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy świętej o godz. 18.00 chcemy przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz modlić się za tych, którzy zmarli w minionym roku 2019. Prosimy rodziny zmarłych o przyniesienie zniczy i ustawienie ich przy krzyżu przed kaplicą.
  3. W środę, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa o godz. 17.00
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, spowiedź dla dzieci od 16.00, Msza święta dla nich o godz. 16.30, dla wszystkich o 18.00.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zmiana tajemnic różańcowych od godz. 16.30, wystawienie Najświętszego sakramentu i różaniec o godz. 17.00.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł.
  8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Plan.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Janina Stasak, lat 77 z ul. Ogródkowej, pogrzeb jutro w poniedziałek 30 grudnia o godz. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Jadwiga Wrzesień, lat 100, z DPS-u, pogrzeb we wtorek 31 grudnia o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek…”.