Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022 r.

CZWARTA  NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

30 stycznia 2022

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Obecnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Dziś zestaw antybiotyków dla wyleczenia trądu kosztuje kilkanaście dolarów. Po Mszy świętej do puszki przed kaplicą możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  2. Dzisiaj 30 stycznia nasz chór „Stella Maris” śpiewa w Archikatedrze Lubelskiej na Mszy świętej o godz. 17.00, a o godz. 18.00 będzie miał koncert. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. 2 lutego przed jak i po Mszach świętych przed kaplicą będą sprzedawane świece. Po święcie Matki Bożej Gromnicznej rozbieramy choinki, szopki i wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe. W naszej parafii rozbieranie choinek i szopki będzie w czwartek o godz. 18.40. Zapraszamy do pomocy.
  4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i z naszej parafii. Zapraszamy wszystkie siostry zakonne i braci zakonnych mieszkających na terenie naszej parafii w tym dniu na modlitwę w ich intencji o godz. 18.00. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszki przed kaplicą.
  5. W dniu 2 lutego przypada 24 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Mieczysława Cisło – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. W czwartek 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy świecami specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  7. W czwartek 3 stycznia o godz. 17.00 w salce za zakrystią spotkanie dzieci należących do dziecięcej scholi „Goralki” oraz dzieci chętnych do śpiewania w scholi. Zapraszamy.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30. W pierwszą sobotę prosimy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W naszej parafii indywidualne wizyt kolędowe powoli dobiegają końca. Rodziny, osoby, które chcą jeszcze przeżyć kolędę w sposób tradycyjny prosimy o zgłoszenie tego zaproszenia do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie w tym tygodniu. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie w kaplicy do puszki przy szopce, w kancelarii parafialnej, czy bezpośrednio na konto parafialne. W tym roku ofiary z kolędy przeznaczamy na wykonanie dachu naszego kościoła. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  11. W tym roku w kwietniu nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 20 – 29 kwietnia 2022 r. Koszt 350 euro + 1200 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do 30 stycznia 2022 r.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 500 zł., z ul. Głowackiego 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Renata Ciszewska, lat 81 z ul. Poniatowskiego, śp. Henryka Policha, lat 84 z ul. Puławskiej, śp. Maria Majdiuk, lat 91 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 31 stycznia, godz. 13.00, cmentarz na Majdanku, śp. Władysława Koput, lat 86 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 31 stycznia, godz. 11.00 w Wąwolnicy. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….