Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021

1. Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Najświętszą Trójcę – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Najświętszej Trójcy.
  2. Dzisiaj jeszcze Msze święte w naszej parafii są sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Po południu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00.Natomiast od 1 czerwca w naszej parafii powracamy do normalnego porządku sprawowanych Mszy świętych i nabożeństw. W ciągu tygodnia Msze święte będą sprawowane o  godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę od 6 czerwca o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  3. W poniedziałek, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W tym dniu Nabożeństwo Majowe będzie na zewnątrz przed kapliczką Matki Bożej.
  4. We wtorek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.40 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
  5. We wtorek 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał i kocha dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
  6. Również 1 czerwca będziemy modlić się o godz. 18.00 w intencji naszego rodaka ks. Konrada Koczana w 7 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy.
  7. W czwartek 03 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii będą o g. 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy świętej o g.10.30, czyli ok. g.11.30 rozpocznie się procesja Bożego Ciała po terenie naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie trasą Popiełuszki, Junoszy, Popiełuszki, Junoszy, Głowackiego, Popiełuszki. Pierwszy ołtarz na wysokości bloku przy ul. Junoszy 47 – 47A, proszę o zrobienie Radę Duszpasterską, drugi ołtarz skrzyżowanie ul. Junoszy z Popiełuszki przy aptece – proszę o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz skrzyżowanie ul. Junoszy z Głowackiego – proszę o zrobienie młodzież, czwarty ołtarz przy DPS im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Popiełuszki – proszę o zrobienie Kółka Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I komunijne i od I rocznicy Komunii Świętej w strojach komunijnych do sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkich na procesję Bożego Ciała.
  8. W sobotę o godz. 12.00 I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, grupa 1 i w niedzielę o godz. 12.00 I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, grupa 2. Spowiedź dzieci grupy 1 w piątek o godz. 15.00, grupy 2 w sobotę o godz. 9.00.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie i Różaniec.
  10. W niedzielę, 6 czerwca, przypada 10 rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Na Mszach świętych błogosławieństwo relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
  11. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki przed kaplicą będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczników – Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 200 i 300 zł., z ul. Skautów 200 zł.m, z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Przy Stawie 500 zł., Pan Pomorski z Urzędowa 200 zł., Państwo Aneta i Sławomir Opajdowscy 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Kazimiera Szychta, lat 71 z ul. Głowackiego z DPS-u, pogrzeb w środę 2 czerwca o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Stanisława Kamińska, z al. Racławickich, pogrzeb w środę 2 czerwca o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej.  Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….