Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023 r.

SIEDEMNASTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 lipca 2023

1. Dziś, w 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma.
  2. Jutro 31 lipca przypada wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli.
  3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów będą zdążać na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Św. Maksymilian Maria Kolbe.
  4. We wtorek 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego./01.08.1944 r. – 02.10.1944 r./ W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  5. W środę 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  6. W czwartek 3 sierpnia po Mszy świętej o godz. 8.30 z placu przy Archikatedrze Lubelskiej wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Wpłaty w zakrystii tylko do jutra.Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl  Serdecznie zapraszamy.
  7. W piątek 4 sierpnia przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
  8. W niedzielę 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  10. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą.
  11. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  12. SMAL
    W dniach 16-20 sierpnia 2023 r. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już XI. edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem Echo Serca”. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości poprzez taneczne integracje i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMALu zagoszczą ks. Kamil Duszek – diecezjalny moderator Ruchu Światło Życie w diecezji siedleckiej, oraz zespoły: „Małe TGD” i raper chrześcijański TAU. Czas trwania całego wydarzenia to 5 dni. Istnieje możliwość także zapisania się na poszczególne dni z pełnym wyżywieniem w dwóch wariantach: z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami. Szczegóły na https://smal.lublin.pl oraz na plakatach i broszurach, które są na ławkach pod chórem.
  13. W poniedziałek 7 sierpnia o godz. 18.45 spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 16września w2023 r.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł., Pani Krystyna Czajka 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Witold Mazurek, lat 78, z ul. Wieniawskiej, pogrzeb w środę 2 sierpnia o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….