Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022 r.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 października 2022

1. Dziś przeżywamy 31. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele kończy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.
  3. Gościmy dzisiaj w naszej w parafii Ks. Attilę Hontiego, który jest asystentem i dyrygentem archidiecezjalnego chóru chłopięco – męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Dziękujemy mu za wygłoszone kazanie i przybliżenie istoty funkcjonowania chóru chłopięco – męskiego w naszej archidiecezji.
  4. We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Porządek Mszy świętych tak jak w niedzielę tj. o g. 7.30, 9.00, 10.30, 12,00, 16.00 i 18.00.
  5. W środę 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
  6. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.
  7. Warunki uzyskania odpustu dla zmarłych w dniach 1-8 listopada. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
  8. 1.Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Zachęcamy gorąco do skorzystanie z tego ogromnego skarbu, który daje nam Kościół.

9. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  10. Na tablicy ogłoszeń przed kaplicą są wypisane godziny nabożeństw na poszczególnych cmentarzach Lublina i okolic w dniu 1 listopada.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla dzieci pierwszopiątkowa o godz. 16.30. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  12. Zachęcamy do czytania i zakupu tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200, 250 i 30 000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Polećmy  naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.