Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021 r.

CZWARTA  NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

31 stycznia 2021

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Obecnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Dziś zestaw antybiotyków dla wyleczenia trądu kosztuje kilkanaście dolarów. Po Mszy świętej do puszki przed kaplicą możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  2. We wtorek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. 2 lutego przed jak i po Mszach świętych przed kaplicą oraz dzisiaj będą do nabycia gromnice. Po święcie Matki Bożej Gromnicznej rozbieramy choinki, szopki i wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i z naszej parafii. Zapraszamy wszystkie siostry zakonne i braci zakonnych mieszkających na terenie naszej parafii w tym dniu na modlitwę w ich intencji o godz. 18.00. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszki przed kaplicą.
  4. W dniu 2 lutego przypada 24 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Mieczysława Cisło – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W środę 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy świecami specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  6. Kontynuujemy przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W poniedziałek 1 lutego grupa I, a w czwartek 4 lutego grupa II o godz. 19.10 będą mieli spotkanie przez internet.
  7. W naszej parafii rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie. Spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Zainteresowanych zapraszamy.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30. W pierwszą sobotę prosimy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W naszej parafii spotkania kolędowe w zamian za tradycyjną Wizytę Duszpasterską dobiegają końca. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjść w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście jutro 1 lutego br. na godz. 17.00. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie w kaplicy do puszki przy szopce, w kancelarii parafialnej, czy bezpośrednio na konto parafialne. W tym roku ofiary z kolędy przeznaczamy na wykonanie dachu naszego kościoła. Są również możliwe wizyty indywidualne na zaproszenie parafian. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  11. Za tydzień w niedzielę 7 lutego po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 18, a po Mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 21, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 100 zł., z ul. Głowackiego 1000 zł. za uratowanie życia z Covid 19. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na budowę kościoła na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Ślaski, lat 80 z al. Racławickich, śp. Wojciech Komorowicz, lat 68 z ul. Przy Stawie, śp. Feliksa Olejarz, lat 88 z ul. Junoszy, pogrzeb w poniedziałek 01 lutego, godz. 14.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….