Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 2. Dzisiaj jeszcze Msze święte w naszej parafii są sprawowane co godzinę tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Po południu o godz. 16.00, 18.00 i 19.00. W ciągu tygodnia Msze święte będą sprawowane o  godz. 7.00, 7.45, 18.00 i 19.00. Ulegną również zmianie niektóre godziny zamówionych Mszy świętych. Prosimy o kontakt z kancelarią. Natomiast w związku z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19, gdzie od wczoraj zniesiono limity uczestników Mszy świętych i nabożeństw w kościołach, od 7 czerwca w naszej parafii powracamy do normalnego porządku sprawowanych Mszy świętych i nabożeństw. 
 3. D E K R E T dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.  W związku ze zniesieniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje faktycznie możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, począwszy od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, przypadającej 31 maja 2020 r., zgodnie z kan. 87 § 1 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:
  • osób w podeszłym wieku
  • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
  • osób, które czują obawę przed
  zarażeniem.
  Dziękując Bogu za opiekę i błogosławieństwo w trudnym czasie epidemii, zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
   
  + Stanisław Budzik
  Arcybiskup Metropolita Lubelski, Lublin, 28 maja 2020 r.   
 4. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę prowadzi Legion Maryi. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
 5. Jutro tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o g. 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00.
 6. Jutro – w poniedziałek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.40 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 7. Jutro 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał i kocha dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 8. Również w tym dniu będziemy modlić się o godz. 18.00 w intencji naszego rodaka ks. Konrada Koczana w 7 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i wspólny różaniec.
 10. W czwartek 4 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu za kapłanów i nowe powołania kapłańskie w naszej archidiecezji.
 11. W sobotę, 6 czerwca, przypada 9 rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Na Mszach świętych o godz. 7.00, 7.45, 18.00 i 19.00 błogosławieństwo relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
 12. Zapraszamy narzeczonych na konferencje przedmałżeńskie w sobotę 06 czerwca o godz. 19.00  w salce za zakrystią.
 13. W przyszłą niedzielę 7 czerwca przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 14. W niedzielę 7 czerwca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.30 w intencji ks. Emila oraz Jego brata bliźniaka Daniela z okazji 17 rocznicy święceń kapłańskich.
 15. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki przed kaplicą będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest to Dzień dziękczynienia.
 16. Zapraszamy do kancelarii parafialnej, uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili, aby wziąć formularz i zapisać się na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 r. W tym roku sakrament bierzmowania młodzież przyjmie w piątek 26 czerwca o g. 19.00.
 17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Junoszy 500 zł, z ul. Snopkowskiej 300 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Szarych Szeregów 150 zł., Natalia Chmielewska i Anna Chmielewska 500 zł. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.
 18. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Lipowiec z domu Widelska, lat 88 z ul. Szarych Szeregów, śp. Maciej Mirosław Słupczyński, lat 76 z ul. Puławskiej, pogrzeb jutro w poniedziałek 1 czerwca o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….