Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 lipca 2022

1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów będą zdążać na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Św. Maksymilian Maria Kolbe.
  3. 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  4. We wtorek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  5. W środę 3 sierpnia po Mszy świętej o godz. 8.30 z placu przy Archikatedrze Lubelskiej wyruszy 44. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Wpłaty w zakrystii tylko do dzisiaj. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl  Serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  8. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. Środki w ten sposób zebrane zostaną przekazane na budowę kościoła. Około połowy sierpnia – zbierać będziemy makulaturę.
  9. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  10. SMAL
    W dniach 18-21 sierpnia 2022Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje X edycję Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie SMAL. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać spotkań formacyjnych, zabaw i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMAL będą obecni: Ks. Rafał Główczyński SDS w Internecie znany jako „Ksiądz z Osiedla” oraz zespół „NiemaGotu” twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”. Czas trwania całego wydarzenia to 4 dni. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne dni z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami.  Szczegóły na https://smal.lublin.pl/zapisz-sie/ oraz na plakatach i broszurach w parafiach. Wszelkich informacji udziela ks. Emil Mazur – tel. 500 517 717, dyrektor Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskie.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 50, 200 zł., z ul. Wieniawskiej 50 zł., z ul. Przy Stawie 200 i 400 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Izabela Jurek, lat 87, mama Pani katechetki Grażyny Flis, pracującej w Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie. Pogrzeb w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.