Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021 r.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 października 2021

1. Dziś przeżywamy 31. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele kończy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.
  3. Jutro 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Porządek Mszy świętych tak jak w niedzielę tj. o g. 7.30, 9.00, 10.30, 12,00, 16.00 i 18.00.
  4. We wtorek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Nie zapominajmy też, że przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Starajmy się być przy nich częściej i nie żałujmy im gorliwej modlitwy różańcowej, która nabiera w tych dniach szczególnej mocy. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Panem Bogiem.
  5. Na tablicy ogłoszeń przed kaplicą są wypisane godziny nabożeństw na poszczególnych cmentarzach Lublina i okolic w dniu 1 listopada.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla dzieci pierwszo piątkowa o godz. 16.30. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święt powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  7. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  8. Od 2 listopada br. będziemy zbierać makulaturę do pojemnika wystawionego przed kościołem oraz do osobnego pojemnika zużyte telefony komórkowe, laptopy i tablety. Uzyskane środki przeznaczymy na dach kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania i zakupu tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 100 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., z ul. Czechowskiej 50 zł., z al. Racławickich 50 zł., z ul. Puławskiej 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom,
  11. składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Fałkowski, lat 94 z ul. Głowackiego. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”