Ogłoszenia duszpasterskie 5.01.2020 r.

05 stycznia 2020 r.

1. Jutro poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C+M+B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.
  2. Mieszkańców naszego Miasta serdecznie zapraszam na Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się jutro 6 stycznia o godz. 11.00 na Placu Zamkowym. Zakończy procesją i Mszą świętą w archikatedrze lubelskiej o godz. 13.00.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek przed kaplicą jutro będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za złożone ofiary dziękujemy.
  4. Jutro 6 stycznia o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe wszystkich katechetów, a po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe z Radą Duszpasterską.
  5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Na msze przynosimy świece chrzcielne.
  6. Za tydzień 12 stycznia zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej, że w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła do puszek przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
  7. Trwa wizyta duszpasterska. Jutro odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach. Plan.  Plan wizyty duszpasterskiej do końca podamy jutro.  Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  8. W tym roku w kwietniu nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 19 – 28 kwietnia 2020 r. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  9. Dnia 29 grudnia 2019 r. odeszła do Pana śp. Krystyna Kuśmierzak, z ul. Popiełuszki. Pogrzeb jej odbył się w piątek 3 stycznia o godz. 12.00 w naszej kaplicy. Pragnę serdecznie podziękować śp. Pani Krystynie za złożony przed śmiercią dar materialny dla parafii. Pani Krystyna zapisała mieszkanie na rzecz parafii, aby po jej śmierci pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania przeznaczyć na budowę naszego kościoła. Serdecznie dziękuję śp. Pani Krystynie Kuśmierzak za ten piękny dar w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej. Będziemy jej za to dziękować poprzez modlitwy za nią zanoszone. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek …”
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Danuta Stanisława Zychiewicz Krankowska, lat 93 z ul. Bocznej Lubomelskiej, pogrzeb w środę 8 stycznia o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek …”