Ogłoszenia duszpasterskie 6.01.2020 r.

OBJAWIENIE PAŃSKIE

06 stycznia 2020 r.

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego,  u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.
  2. Dzisiaj błogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara.  Pragniemy przez to  podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się jego odnalezieniem. Ten znak C+M+B 2020 oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Podtrzymujmy ten piękny zwyczaj.
  3. W ten uroczysty dzień przypada  Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną  modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże- skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i ludzi spragnionych i poszukujących Pana Boga. Dzisiaj do puszek przed kaplicą są zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, aby wesprzeć misjonarzy. Za złożone ofiary dziękujemy.
  4. W najbliższą niedzielę 12 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Przez chrzest stajemy się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do lepszego – świętego życia, przez chrzest święty rozpoczęła się nasza komunia z Panem Bogiem. Na msze przynosimy świece chrzcielne.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie właścicielom Małego Ogrodu Zoologicznego w Turce k/Lublina, Państwu Teresie i Wojciechowi Włodarczykom, za zwierzęta do żywej szopki w naszej parafii. (Turka 15, tel. 81 7510877). W ich imieniu zapraszamy do małego ZOO, aby zobaczyć pozostałe zwierzęta. Ulotki z informacjami o ,,Małym ZOO” do wzięcia na stoliku pod chórem i przy zwierzętach. Dzisiaj ostatni dzień pobytu zwierząt w kaplicy.
  6. W tym roku w kwietniu nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 19 – 28 kwietnia 2020 r. Koszt 2300 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  7. W niedzielę 12 stycznia o godz. 18.00 Polski Związek Chórów i Orkiestr organizuje w Archikatedrze Lubelskiej koncert ARS CHORI. Weźmie w nim udział nasz chór ,,Stella Maris” – zapraszamy.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł, z Warszawy 400 zł, Kółka Różańcowe m-c styczeń 2600 zł.
  9. Trwa wizyta duszpasterska. Jutro odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach. Plan.  Plan wizyty duszpasterskiej w następnych tygodniach do końca. Plan  Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Jan Szołonik z ul. Puławskiej. W sobotę 11 stycznia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta za spokój jego duszy w tydzień po pogrzebie, zamówiona przez sąsiadów. Polećmy go i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: “Wieczny odpoczynek …”