Ogłoszenia duszpasterskie 6.12.2020 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020 r.

1. W drugą niedziele Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Dzisiaj z racji 1 niedzieli miesiąca po ogłoszeniach wystawienie  Najświętszego Sakramentu i wspólna krótka adoracja.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na fundusz ,,Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
  3. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.00 dla małych dzieci. W ten sposób w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 6, 15 i 17 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  4. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszystkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. Msze święte w tym dniu o godz. 6.15, 9.00 i 18.00. Również tego dnia jest tzw. Godzina Święta od godz. 12.00 do 13.00. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. W sobotę o godz. 18. Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  6. W niedzielę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższą niedzielę 13 grudnia 2020 i potrwają do środy 16 grudnia 2020. Poprowadzi je – Ks. Płk. Stanisław Gulak. W niedzielę porządek niedzielny – Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18. Od poniedziałku do środy o godz. 6.15 (Roraty), 9.00, 15.00 (Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta) 16.30 i 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do duchowego i religijnego przygotowania się na Święta Narodzenia Pańskiego poprzez rekolekcje adwentowe.
  8. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Ofiary będzie zbierała Rada Duszpasterska.
  9. W dniach 6 – 9 grudnia ks. proboszcz prowadzi rekolekcje adwentowe w parafii p.w. Świętego Józefa w Siennicy k/Mińska Mazowieckiego i prosi o modlitwę.
  10. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100 zł, z ul. Popiełuszki 1000 zł, Pan Janusz Piotrowski 20 zł, z ul. Przy Stawie 100 zł, Róże Różańcowe m-c grudzień 3000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  12. W naszej parafii są już do nabycia poświęcone opłatki na Święta Bożego Narodzenia. Z racji pandemii koronawirusa są do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Lucyna Maciejko, lat 72, z ul. Leszczyńskiego, śp. Krzysztof Rakowski z ul. Lelka-Sowy, pogrzeb jeszcze nie ustalony. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.