Ogłoszenia duszpasterskie 7.03.2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 marca 2021

1. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i innych używek, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  2. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogą krzyżową o godz. 17.25, a w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 17.30. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  3. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  4. W przyszłą II niedzielę miesiąca 14 marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi chór Stella Maris. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.
  5. Jutro w poniedziałek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, matkach samotnie wychowujących dzieci, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki.
  6. Również jutro 8 marca o godz. 19.10 kolejne spotkanie przez Internet na TEAMS grupy II młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. We wtorek 9 marca po Mszy świętej o g. 18.00 nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła.
  8. W piątek 12 marca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji  ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji imienin.
  9. W piątek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  10. W sobotę 13 marca przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Módlmy się również w intencji obecnej pielgrzymki Papieża Franciszka do Iraku.
  11. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1% podatku.  Aby przekazać 1 % podatku: Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  12. Przedszkole nr 43, mieszczące się przy ul. Skautów 11A w Lublinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2021/22 dla dzieci w wieku 3 do 6 lat w dniach 1 – 12 marca w godz. 8.00 – 15.00. Zapraszamy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej – www.p43.lublin.eu
  13. Rodziców i dzieci w wieku szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja w Lublinie na dni otwarte. Zapisy do klas pierwszych szkoły podstawowej zgodnie z określonym obwodem w dniach 1 – 12 marca br., na wolne miejsca z poza obwodu szkoły od 22 – 29 marca br. Do ogólnodostępnych klas IV i VII oraz klasy dwujęzycznej z językiem angielskim do 19 marca br. Szczegóły na stronie internetowej szkoły https://sp18.lublin.eu/rekrutacja/ oraz na folderach pod chórem i na plakacie przed kaplicą.
  14. W sobotę 13 marca o godz. 14.30 kolejne spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej w salce przy ul. Skautów 3.
  15. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej parafialnej inicjatywie wielkopostnej. Podzielmy się z więźniami osadzonymi w lubelskim areszcie śledczym, lekturą duchową, modlitewnikiem, różańcem. Przynieśmy w najbliższym tygodniu do kaplicy te cenne dary. Można podzielić się także jałmużną do puszki, za którą zakupione zostaną modlitewniki, Pismo Święte oraz religijne obrazki. Powyższe dary możemy składać do przezroczystego pojemnika i puszki przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego po prawej stronie.
  16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie: 80, 100 i 100 zł., z ul. Przy Stawie 100 zł., z al. Racławickich 50 zł., z ul. Skautów 50 zł., z ul. Szarych Szeregów 300 zł., z ul. Popiełuszki 50 zł., Pan Dariusz Radwański 500 zł., Róże Różańcowe m-c marzec 3000 zł. Dziękujemy również tym wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na budowę kościoła bezpośrednio na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.
  17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz nowej pozycji miesięcznika Gość Niedzielny Extra – dotyczącej roku św. Józefa koszt 9 zł. Wszystkie gazety od dzisiaj do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Białek, lat 60 z ul. Legionowej, pogrzeb we wtorek 9 marca, o godz.10.00, cmentarz na Majdanku, śp. Wiktor Chojnacki, lat 90 z al. Racławickich, pogrzeb we wtorek 9 marca, o godz.11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….