Ogłoszenia duszpasterskie 8.12.2019 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

8 grudnia 2019 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Bożego Syna, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różnoraki sposób, na przykład w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Obecny kształt i rangę w życiu i liturgii Kościoła uroczystość ta otrzymała w roku 1854, kiedy papież bł. Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu.
  2. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  3. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.00 dla małych dzieci. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 6, 14 i 16 zł. Niech na naszym stole wigilijnym one zapłoną.
  4. Dzisiaj 8 grudnia kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00 – obie grupy I i II.
  5. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są z racji II niedzielo miesiąca na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera grupa kwestarzy z naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  7. W czwartek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  8. W piątek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  9. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 19 – 21 grudnia 2019 r. Od czwartku do soboty. Prowadzi je – Ks. Marek Szołdra – kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Program na tablicy ogłoszeń.
  10. W dniach 08-10 grudnia ks. proboszcz prowadzi rekolekcje adwentowe w parafii pw. Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej i prosi o modlitwę w intencji tych rekolekcji.
  11. W naszej parafii od 9 listopada Siostry Kapucynki rozpoczęły roznoszenie opłatków w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  12. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego – zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., Róże Różańcowe m-c grudzień 2850 zł.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. Polećmy naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek….…”