Ogłoszenia parafialne 08.04.2024 r.

ZWIASTOWANIE PAŃSKIE

8 kwietnia 2024

1. Dzisiaj 8 kwietnia obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca, którą Kościół celebruje na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Przy tej okazji dziękujemy Panu Bogu także za to, że przyjął nasze człowieczeństwo, że stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Mógł to uczynić, bo tylko On jest Panem i Dawcą życia.
  2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszych niełatwych czasach przypomina nam także o świętości Bożego daru życia. Dlatego tę uroczystość celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie, jako dar Stwórcy, jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Jeśli dziś wmawia się nam, że opowiedzenie się po stronie życia lub przeciwko niemu to nasza prywatna sprawa, nie słuchajmy tych podpowiedzi. Każda aborcja i każda eutanazja jest wykroczeniem przeciw piątemu przykazaniu Bożemu. Przez wstawiennictwo Maryi, która przyjęła wielki dar życia i zgodziła się zostać Matką Syna Bożego, nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Ojca Niebieskiego w intencji każdego poczętego dziecka, modlitewnie wspierajmy każde macierzyństwo i często trudną starość. Zachęcamy do wzięcia deklaracji wyłożonej pod chórem i jej wypełnienie, a następnie złożenie w kancelarii.W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia.
  3. Wielkim i bezkompromisowym obrońcą życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci był Papież Św. Jan Paweł II. Nawet chwile jego śmierci były wielką, niezapomnianą lekcją o ludzkim życiu, o naszej człowieczej drodze, która nie kończy się tu, na ziemi, ale znajduje swój kres dopiero w Panu Bogu. Od Niego wychodzimy i do Niego wracamy. Przypomnijmy sobie tę ostatnią papieską „katechezę”, niech ona nadal w nas trwa i kształtuje nasze serca i sumienia w sprawach życia – każdego życia, zwłaszcza gdy jest ono zagrożone.
  4. Wieczorem na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy mamy i ojców spodziewające się dziecka na specjalne dla nich i dziecka błogosławieństwo.