Ogłoszenia parafialne 11.12.2022 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2022

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia i rozdawania róż w Rzymie przez papieży, w tę właśnie niedzielę.
  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu, rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  3. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są z racji II niedzieli miesiąca na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera Grupa Kwestarzy. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne – Bóg zapłać.
  4. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 18 grudnia i potrwają do wtorku 20 grudnia 2022 r. Poprowadzi je – Ks. Rafał Olchawski. Serdecznie wszystkich zapraszamy do duchowego i religijnego przygotowania się na Święta Narodzenia Pańskiego poprzez rekolekcje adwentowe. Msze z naukami będą sprawowane w niedzielę w porządku niedzielnym, o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 – z nauką ogólną, o godz. 10.30 i 16.00 – z nauką dla dzieci, o godz. 18.00 – z nauką dla młodzieży i tych, którzy nie mogą przyjść rano. W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 – roraty z nauką ogólną, o godz. 9.00 – z nauką ogólną, o godz. 16.30 – z nauką dla dzieci,  o godz. 18.00 – z nauką dla młodzieży i tych, którzy nie mogą przyjść rano.
  5. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.00 dla małych dzieci. W czasie rekolekcji w poniedziałek 19 grudnia i wtorek 20 grudnia o godz. 7.00.
  6. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 20 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  7. Kto jeszcze nie ma w domu poświęconego opłatka do podzielenia się nim w czasie Świąt Bożego Narodzenia może go otrzymać w zakrystii.
  8. We wtorek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny oraz pokój na Ukrainie.
  9. We wtorek 13 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 – Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i katecheza biblijna – zapraszamy.
  10. W piątek 16 grudnia o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.  A po Mszy świętej wystawienie i modlitwa i intencji III Synodu archidiecezji Lubelskiej.
  11. Od piątku 16 grudnia o godz. 17.45 rozpoczniemy Nowennę Bożonarodzeniową.
  12. Również w piątek 16 grudnia o godz. 17.00 rozpoczną się w naszej parafii 3. dniowe rekolekcje dla NIEWIDOMYCH. Spotkanie w sobotę o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
  13. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego trwa zbiórka – długoterminowej żywność, chemii gospodarczej, środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać. Wydawanie paczek dla potrzebujących będzie w czwartek 22 grudnia od godz. 16.30.
  14. W dniach 18 – 20 grudnia ks. proboszcz będzie prowadził rekolekcje adwentowe w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie /na Felinie/ i prosi o modlitwę.
  15. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego w piątek 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej.
  16. W przyszłą niedzielę 18 grudnia po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
  17. Wyniki wyborów do  Rady Duszpasterskiej – członków z wyboru dokonanego w dniu 4 grudnia 2022 r. Komisja Wyborcza, powołani przez ks. proboszcza w składzie: Pan Henryk Szabała – przewodniczący, Pani Anna Pidek i Pan Adam Wójcik – członkowie,  po sprawdzeniu i komisyjnym przeliczeniu głosów stwierdziła, że do Rady Duszpasterskiej z grupy – członków z wyboru – wybrane zostało 8 osób. Do Rady Duszpasterskie weszły również  osoby z grupy członków z urzędu i grupy członków mianowanych przez księdza proboszcza są to:  Ks. Mariusz Nakonieczny, Ks. Emil Chomontowski, Ks. Grzegorz Opoka, S. Zyta Koperwas, Pan Chrapowicki Wojciech – nadzwyczajny szafarz komunii Świętej, Pani Grzelak Magdalena, Pani Iskra Martyna – organistka, Pan Jopek Piotr, Pani Kremer Agnieszka, Pani Lech Agnieszka, Pan Makarczuk Tomasz, Pani Rakowska Elżbieta, Pani Sałamacha Anna, Pani Skalska Elżbieta, Pani Anna Sawicka – katechetka, Pan Szewczyk Michał, Pan Krzysztof Warda – pomoc w zakrystii, Pan Dariusz Warda – pomoc w zakrystii, Pani Wójtowicz Elżbieta. Dziękujemy komisji za policzenie głosów i wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu.
  18. Ogłoszenie dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskie.
  19. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 300 zł., z ul. Głowackiego 100 zł., z ul. Popiełuszki 200 i 5000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  20. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  21. Zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii polećmy miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.