Ogłoszenia 16.12.2018 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  3. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Módlmy się o Ducha Świętego dla naszego rekolekcjonisty ks. Adamy i dla nas wszystkich o dobre owoce tego czasu dla całej parafii. Zaprośmy naszych bliskich i sąsiadów na rekolekcje, które potrwają do środy 19 grudnia. PROGRAM.
  4. Do licznego udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych oraz w sobotę zapraszamy na Mszę świętą roratnią małe dzieci o godz. 16.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 6 i 14 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  5. Od dzisiaj codziennie o godz. 17.40 zapraszamy na nowennę Bożonarodzeniową.
  1. Jutro o godz. 18.00 Msza święta w intencji ks. Leona Pietronia z okazji 63 rocznicy święceń kapłańskich.
  2. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka – żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać. Wydawanie paczek świątecznych dla potrzebujących będzie w sobotę 22 grudnia od godz. 8.00 – rano.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 410 zł. Bóg zapłać.
  4. Opłatki są do nabycia w zakrystii.
  1. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego w sobotę 22 grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych do Kancelarii parafialnej.
  2. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  1. W dniach 16 – 19 grudnia ks. proboszcz prowadzi rekolekcje adwentowe w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie i prosi o modlitwę w intencji tych rekolekcji.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Wojciech Bogusz z DPS – u, z ul. Głowackiego, śp. Stanisława Kaziród z ul. Zuchów, pogrzeb w poniedziałek 17 grudnia, godz. 9.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.