Ostatnie pożegnanie ks. mjr. Feliksa ,,Mariana” Słabka

W dniu 1 grudnia 2021 r. w wieku 78 lat, odszedł do Pana ks. mjr. Feliks Słabek, posługujący w naszej Parafii ks. emeryt znany jako ks. Marian.
Uroczystości pogrzebowe emerytowanego ks. mjr. Feliksa Słabka odbyły się 4 grudnia 2021 r. w kościele pw. św. Joachima i św. Anny w Annopolu.
Po Mszy św. pogrzebowej został pochowany na parafialnym cmentarzu w Annopolu.

Ks. mjr Feliks Marian Słabek urodził się w 1943 r. w Annopolu. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1966 r. w Lublinie. Był kapłanem Archidiecezji Lubelskiej, następnie został inkardynowany do Ordynariatu Polowego. W Wojsku Polskim rozpoczął posługę duszpasterską w Generalnym Dekanacie. Do Ordynariatu Polowego został przyjęty 1 lipca 1991 r. Pełnił posługę wikariusza Parafii Wojskowej w Lublinie od 1 lipca 1991 r. do grudnia 1995 a następnie kapelana 1 Wojskowego Szpitala Wojskowego w Lublinie od grudnia 1995 r. do 2000 roku.  Na emeryturze przebywał w Lublinie gdzie przez wiele lat służył pomocą duszpasterską w parafii pw. Bł. Bpa Władysława Gorala przy ul. Popiełuszki 28B.