,,Polska pod Krzyżem” 14.09.2019 – Włocławek

Metropolita krakowski zachęca do udziału w spotkaniu „Polska pod Krzyżem”

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wielkiej ogólnopolskiej modlitwie ,, Polska pod Krzyżem” na lotnisku Kruszyn we Włocławku. https://polskapodkrzyzem.pl/

Wszystkich, którzy nie mogą wyjechać do Włocławka, serdecznie zapraszamy w tym dniu do naszej parafii na wspólną modlitwę.

Program modlitwy w naszej parafii:

godz. 15.00  – Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 15.15 – Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu

,,List do Przyjaciół Krzyża” św Ludwika Marii Grignion de Montfort

godz. 17.30 – Różaniec Święty – Tajemnice Bolesne

Spowiedź od 17.30

godz. 18.00 – Msza Święta

godz. 19.00 – Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną (Przejdziemy ze świecami i pochodniami w procesji z Najświętszym Sakramentem, odprawiając Drogę Krzyżową, do wybranego krzyża na terenie parafii. Ostatnie trzy stacje odprawiane będą pod krzyżem na klęcząco przed Najświętszym Sakramentem. Pomiędzy stacjami przeczytamy odpowiednie fragmenty Starego i Nowego Testamentu dotyczące Męki Pańskiej).

godz. 20.00 – Modlitwa pod Krzyżem. Po Drodze Krzyżowej, przed Najświętszym Sakramentem odmówimy modlitwę uznania Chrystusa Królem. Tę samą, która była odmawiana w Łagiewnikach w 2016 roku.

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski