Koronawirus – komunikat Proboszcza

Kochani Parafianie i Goście!

W związku z ogłoszeniem przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, gorąco prosimy, aby we Mszach świętych niedzielnych uczestniczyli przede wszystkim krewni i najbliższa rodzina osób, za które sprawowana będzie Eucharystia.

Nasza prośba podyktowana jest decyzją Władz Państwa o zakazie zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Kierując się zaleceniami, prosimy osoby obecne w kościele o zajmowanie miejsc w ławkach w odpowiedniej odległości od innych uczestników Mszy świętej.

Przypominamy jednocześnie o dyspensie od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej udzielonej przez ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika do dnia 29 marca.b.r. i możliwości duchowego łączenia się poprzez środki masowego przekazu. Jednocześnie przypominamy, aby udział w transmisji telewizyjnej czy radiowej  był właściwy i godny. Wedle możliwości zdrowotnych przyjmijmy postawę jak w czasie Mszy świętej w kościele.

Zapewniamy o ciągłej modlitwie w Waszej intencji  i ustania pandemii. Codziennie, po każdej Eucharystii słowami Suplikacji prosimy Boga o szybkie ustanie pandemii.

Prosimy wszystkich naszych Parafian i Gości o codzienną modlitwę na Różańcu  o godz. 20.30 w Waszych domach. My jako kapłani  modlić się będziemy w tej godzinie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem.

Z błogosławieństwem i darem modlitwy,
Wasi Duszpasterze