Wielkanoc 2018

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. /W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 7.00./ Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”).

Adoracja potrwa do godz. 22.00. Poprowadzą ją Kółka Różańcowe. Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Pange lingua (Sław języku tajemnicę), za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Piątek

Wielki Piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie chorych do Kancelarii parafialnej.

Spowiedź w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 9.00

godz. 8.00 – Liturgia Godzin – jutrznia. Następnie Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. (W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej.)

godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego 1 dzień – koronka do Miłosierdzia Bożego.

godz. 17.00 – Liturgia Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

godz. 18.45Droga krzyżowa ulicami naszej parafii, trasą jak co roku. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego,

Adoracja trwać będzie do godz. 24.00. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne według ustalonego porządku. Od godz. 19.00 poprowadzą ją Kółka Różańcowe, od godz. 21.00 Legion Maryi, od godz. 22.30 Rada Duszpasterska.

Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni są zobowiązani do zachowania postu ścisłego. W tym dniu ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota

Spowiedź w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

godz. 8.00 – Liturgia Godzin – tzw. Ciemna Jutrznia

godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego 2 dzień– koronka do Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 7.30. do godz. 15.00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny oraz o godz. 16.00 i 17.00.

godz. 19.00Liturgia Wigilii Paschalnej (najważniejsza liturgia roku kościelnego). Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

Adoracja potrwa do godz. 24.00. Od godz. 21.30 poprowadzi ją Schola Goralki, od godz. 22.30 Legion Maryi, od godz. 23.15 Rada Duszpasterska.

Niedziela Zmartwychwstania

Godz. 6.00uroczysta procesja rezurekcyjna. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię.

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00 (oprócz Mszy świętej o godz. 7.30).

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.