Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym w Parafii bł bpa Władysława Gorala w Lublinie

W pierwszy poniedziałek miesiąca maja 05.05.2025 r. w naszej parafii rozpoczęła swoją działalność nowa wspólnota – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym (APDC) modląca się za dusze w czyśćcu cierpiące.

Duszpasterzem APDC w naszej parafii jest ks. Mariusz Nakonieczny.

 

Spotkania nowopowstałej grupy odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.30 w naszej Kaplicy.

Modlitwę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących rozpoczynamy nabożeństwem okresowym (majowe, czerwcowe, itd.), odmawiamy dziesiątek Różańca świętego, uczestniczymy we Mszy Świętej o godz. 18.00 i konferencji po Mszy Świętej.

 

APDC jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które zostało założone przez bł. Honorata Koźmińskiego i Matkę Wandę Olędzką w 1889 roku w Zakroczymiu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w pierwszy poniedziałek miesiąca. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia: https://apdc.wspomozycielki.pl

 

 Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia ankiety znajdującej się na stoliku pod chórem i przyniesienie jej do zakrystii.