Bierzmowanie 2020

UWAGA!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym przez koronawirusa i uwzględniając Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Parafia bł. bpa Władysława Gorala  informuje, iż Msza święta, na której ks. biskup Artur Miziński miał udzielić kandydatom Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 22 marca 2020 r. o godz. 14.00 ZOSTAŁA ODWOŁANA.
Odwołane są także wszystkie próby przed uroczystością bierzmowania i spowiedź.

O kolejnym terminie poinformujemy w najbliższym czasie. (po 29 marca).

Opiekun duchowy w czasie przygotowań – wikariusz ks. Grzegorz Opoka

Przygotowanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku, w naszej parafii rozpoczęło się Mszą świętą w dniu 26.05.2019 o godz. 18.00.  Pierwsze spotkanie liturgiczne odbyło się w sobotę 8 czerwca 2019 r. w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.30 wraz z rodzicami. (Od ok. godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.)

Osoby, które w tym terminie nie zapisały się na spotkania,  mogą się zapisać na kolejny cykl przygotowań, który rozpocznie się w maju 2020 i przyjąć sakrament bierzmowania na wiosnę 2021 roku.

Sakrament bierzmowania w naszej parafii udzielany jest młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych w kl. VIII. Spotkania formacyjne odbywają się w kościele  i salce za zakrystią. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w tych spotkaniach, jak i we wszystkich najważniejszych wydarzeniach liturgicznych w parafii (niedzielna msza św., rekolekcje, nabożeństwa okresowe). Pozostałe osoby powyżej 18 roku życia, które z różnych powodów dotychczas nie przyjęły tego sakramentu proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

Wymagane dokumenty:
– metryka chrztu, dla osób ochrzczonych poza naszą parafią.