Bierzmowanie 2025 r.

Sakrament Bierzmowania.

Zapisy i rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczyna się  w klasie VII Szkoły Podstawowej,w drugim semestrze roku szkolnego , tj. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2025 r.

Zapisy w kancelarii parafialnej od 14 kwietnia do 24 maja 2024 r. Zapraszamy.

W sobotę 25 maja o godz. 17.00 – pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2025 roku oraz pierwsza celebracja, czyli  czuwanie modlitewne młodzieży rozpoczynającej przygotowani do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili.  Zapisy i składanie deklaracji, po które należy zgłosić się    do kancelarii parafialnej już się rozpoczęło.

Sakrament bierzmowania w naszej parafii udzielany jest młodzieży uczącej się w VIII klasach szkół podstawowych. Spotkania formacyjne odbywają się w kościele  i salce za zakrystią. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w tych spotkaniach, jak i we wszystkich najważniejszych wydarzeniach liturgicznych w parafii (niedzielna Msza święta, rekolekcje, nabożeństwa okresowe). Pozostałe osoby, które z różnych powodów dotychczas nie przyjęły sakramentu bierzmowania również przygotowujemy. Prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Wymagane dokumenty:
– metryka chrztu, dla osób ochrzczonych poza naszą parafią.