Bierzmowanie 2021 r.

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Kontynuujemy przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W piątek 14 maja o godz. 18.40 spotkanie i próba w kościele wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w sobotę 22 maja w naszej parafii.
Opiekun duchowy: ks. Grzegorz Opoka

Sakrament bierzmowania w naszej parafii udzielany jest młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych w klasach VIII. Spotkania formacyjne odbywają się w kościele  i salce za zakrystią. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w tych spotkaniach, jak i we wszystkich najważniejszych wydarzeniach liturgicznych w parafii (niedzielna Msza święta, rekolekcje, nabożeństwa okresowe). Pozostałe osoby powyżej 18 roku życia, które z różnych powodów dotychczas nie przyjęły tego sakramentu proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

Wymagane dokumenty:
– metryka chrztu, dla osób ochrzczonych poza naszą parafią.

Zapisy i rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w klasie VIII rozpoczyna się  w drugim semestrze roku szkolnego w klasie VII Szkoły Podstawowej, tj. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W roku 2021 jest to 23 maja.