Bierzmowanie 2020

UWAGA! Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się 22.09.2019 po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Jest to ostateczny termin do zapisania się i rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2020.

Opiekun duchowy w czasie przygotowań – wikariusz ks. Grzegorz Opoka

Przygotowanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku, w naszej parafii rozpoczęło się Mszą świętą w dniu 26.05.2019 o godz. 18.00.  Pierwsze spotkanie liturgiczne odbyło się w sobotę 8 czerwca 2019 r. w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.30 wraz z rodzicami. (Od ok. godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.)

Osoby, które w tym terminie nie zapiszą się na spotkania,  mogą się zapisać na kolejny cykl przygotowań, który rozpocznie się w maju 2020 i przyjąć sakrament bierzmowania na wiosnę 2021 roku.

Sakrament bierzmowania w naszej parafii udzielany jest młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych w kl. VIII. Spotkania formacyjne odbywają się w kościele  i salce za zakrystią. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w tych spotkaniach, jak i we wszystkich najważniejszych wydarzeniach liturgicznych w parafii (niedzielna msza św., rekolekcje, nabożeństwa okresowe). Pozostałe osoby powyżej 18 roku życia, które z różnych powodów dotychczas nie przyjęły tego sakramentu proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

Wymagane dokumenty:
– metryka chrztu, dla osób ochrzczonych poza naszą parafią.