Bierzmowanie 2020

Przygotowanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku,
w naszej parafii rozpocznie się Mszą świętą w dniu 26.05.2019 o godz. 18.00.
Po Mszy świętej będzie spotkanie organizacyjne z kandydatami  i zapisanie się na listę kandydatów.

Pierwsze spotkanie liturgiczne odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 r. w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.30 wraz z rodzicami.
Od ok. godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Opiekun duchowy w czasie przygotowań – wikariusz ks. Grzegorz Opoka

Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas szkół zawodowych, profilowanych, techników, liceów zawodowych i ogólnokształcących, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili.

Kto powinien i może rozpocząć przygotowania? Wszyscy uczniowie obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz Ci wszyscy, którzy z różnych racji do tej pory do tego sakramentu nie przystąpili  tj. uczniowie klas szkół zawodowych, profilowanych, techników, liceów zawodowych i ogólnokształcących.

Sakrament bierzmowania w naszej parafii udzielany jest młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych w kl. VIII. Spotkania formacyjne odbywają się w kościele        i salce za zakrystią. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w tych spotkaniach, jak i we wszystkich najważniejszych wydarzeniach liturgicznych     w parafii (niedzielna msza św., rekolekcje, nabożeństwa okresowe). Pozostałe osoby powyżej 18 roku życia, które z różnych powodów dotychczas nie przyjęły tego sakramentu proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

Wymagane dokumenty:
– metryka chrztu, dla osób ochrzczonych poza naszą parafią.