Oaza Dzieci Bożych

Kim jesteśmy?

Oaza Dzieci Bożych to gałąź dziecięca Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy założonej przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Tworzymy wspólnotę, ponieważ chcemy poznawać Jezusa i pogłębiać swoją więź z Bogiem.

Spotkania formacyjne

Bardzo ważną rolę spełniają w naszej Oazie spotkania formacyjne. Odbywają się one raz w tygodniu, wciągu roku szkolnego. Przez około półtorej godziny, pod czujnym okiem naszej Siostry mamy zorganizowany czas zajęć.
Przez wspólną zabawę, poznawanie Słowa Bożego, animacje, warsztaty, spędzany w grupie wesoło a za razem twórczo czas – poznajemy Dobrego Boga Ojca.
Jesteśmy zaangażowane do posługi w Kościele, oczywiście na miarę swoich możliwości, śpiewamy w scholi, posługujemy jako ministranci podczas Mszy św. i różnych nabożeństw.

Rekolekcje wakacyjne

W wakacje organizowane są również piętnastodniowe rekolekcje oazowe:
ODB I st. – dla dzieci po 3. klasie szkoły podstawowej
ODB II st. – dla dzieci po 4. klasie szkoły podstawowej
ODB III st. – dla dzieci po 5. klasie szkoły podstawowej.

Wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania, oprócz tego, co zwykle robimy w ciągu pracy rocznej, tu dodatkowo wypełniamy dyżury, uczymy się nowych piosenek, uczestniczymy w Eucharystii, a wszystko to na chwałę Pana!!!
Przez tak stworzone warunki możemy doświadczyć, jak pięknie jest być dzieckiem Boga! Trzynastego dnia rekolekcji jest tzw. Dzień Wspólnoty. Wszystkie Oazy z okolicy zjeżdżają do jednego miejsca i dzielą się przeżyciami.
Podobnie jak podczas spotkań w ciągu roku, uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy, a każda z nich ma własnego animatora. Rekolekcje oazowe trwają 15 dni
(+ dzień przyjazdu i odjazdu), w ciągu których przeżywane są Tajemnice Różańca Świętego.

Gdzie jesteśmy?

Zapraszamy Cię serdecznie do uczestnictwa w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii. Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 15:00, w salce na Skautów 3/33. Naszym opiekunem jest s. Noemia