Ogłoszenia 06.01.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.
 2. Dzisiaj błogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2019) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Podtrzymujmy ten piękny polski zwyczaj.
 3. W ten uroczysty dzień przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i ludzi spragnionych i poszukujących Pana Boga.
 4. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Lubelski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w tym roku obok miejskiej szopki betlejemskiej, na placu obok klasztoru Ojców Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 11.30, a zakończy w Archikatedrze, gdzie o godz. 13.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, a po jej zakończeniu trwać będzie wspólne kolędowanie.
 5. W przyszła niedzielę 13 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Przez chrzest stajemy się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, przez chrzest święty rozpoczęła się nasza komunia z Panem Bogiem. Na Mszę świętą przynieśmy świece chrzcielne.
 6. Za tydzień 13 stycznia zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła do puszek przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 7. W przyszłą niedzielę 13 stycznia o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe wszystkich katechetów.
 8. Jutro 7 stycznia kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa I o godz. 18.30, we wtorek 8 stycznia o godz. 18.30 grupa II.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie właścicielom Małego Ogrodu Zoologicznego w Turce k/ Lublina Państwu Teresie i Wojciechowi Włodarczykom za zwierzęta do żywej szopki w naszej parafii. /Turka 15, Tel. 81 751 08 77/ W ich imieniu zapraszamy do małego ZOO, aby zobaczyć pozostałe zwierzęta. Ulotki z informacjami o małym ZOO do wzięcia na stoliku pod chórem i przy zwierzętach. Dzisiaj ostatni dzień pobytu zwierząt w naszej kaplicy.
 10. „Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Lublinie “, jaki odbędzie się w Hali Globus 14 stycznia 2019 roku o godzinie 19.00. To niezwykły koncert kolędowy w Lublinie, gdzie usłyszymy najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata “.
 11. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej kaplicy będą wystawione Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to przedstawienie.
 12. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież z gimnazjum i liceum pallotyńskiego zbierać będzie ofiary do puszki przed kaplicą na pomoc 18 letniej Alicji Mazurek. 18-letnia Alicja Mazurek to uczennicą Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego br. uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Kierujący pojazdem Olaf, kolega Alicji, zginął na miejscu. Ala trafiła do szpitala w stanie krytycznym i nikt nie dawał jej żadnych szans. Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji. Miała żyć zaledwie godzinę. Wbrew jednak logice, Alicja przeżyła kilka operacji. Wszystkie były omodlone. Do dnia dzisiejszego jest wiele pytań na które nikt nie zna odpowiedzi. To prawdziwy cud, że żyje. Bóg okazał wielką łaskę. Dziś Alicja przebywa w warszawskiej klinice Budzik. Nadal jest w śpiączce i potrzebuje długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji. W wyniku wypadku doznała bardzo poważnego urazu głowy. Jej życie nie jest przesądzone, bo miała żyć zaledwie godzinę i nie przeżyć pierwszej operacji. Jak sami słyszymy dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Za wszelaką pomoc w imieniu rodziców dziękujemy.
 13. Polska Sekcja “Kirche In Not” w porozumieniu z księżmi biskupami prowadzi w diecezjach całego kraju akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (zużyte komputery, drukarki, sprzęt TV, pralki, odkurzacze itp.). W związku z prowadzoną przez Kościół akcją pomocy polskim misjonarzom – zwracamy się do wszystkich wiernych w parafii z prośbą o pomoc i włączenie się w tę zbiórkę. Oddając niepotrzebny sprzęt, możemy pomóc innym. Przekażcie informację o tej akcji swoim sąsiadom i znajomym. Odbiór zużytego sprzętu przez firmę Green Office Ecologic” – zaplanowany jest na 08 stycznia 2019 r. o godz. 9.00. Dlatego przyjmowanie tego sprzętu planujemy na placu przy kaplicy jeszcze jutro 7 stycznia przez cały dzień.
 14. Trwa wizyta duszpasterska. Od 7 stycznia odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach: PLAN. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Maria Orłowska, z ul. Przy Stawie, śp. Krystyna Ławnik, z ul. Szarych Szeregów, pogrzeb w czwartek 10 stycznia o godz. 11.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”