Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2024 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

01 września 2024

1. W dniu dzisiejszym trwają uroczystości w Wąwolnicy z okazji 46 rocznicy koronacji Figurki Matki Bożej Kębelskiej. Składamy podziękowanie ks. Grzegorzowi Opoce za udział i prowadzenie pielgrzymki do Wąwolnicy w dniu wczorajszym. Przejazd pociągiem do Stacji Nałęczów, a potem pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy i z powrotem. Dziękujemy Pani Agnieszce Lech za prowadzenie śpiewów i Panu Michałowi Szewczykowi za niesienie nagłośnienia oraz naszym parafianom, którzy wzięli udział w tej pielgrzymce.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na programy edukacyjne prowadzone przez Caritas – świetlice Caritas.
  3. W poniedziałek 2 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

Godz. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie oraz dla uczniów, nauczycieli i pracowników  XXIII  Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania.

g. 10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników  Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego.

g. 16.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 21, im. Królowej Jadwigi.  Serdecznie zapraszamy całą społeczność  szkoły.

1. We wtorek 03 września o godz. 18.40 kolejne spotkanie po wakacjach dla kandydatów do bierzmowania w 2025 roku, uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich, którzy nie przystąpili wcześniej do bierzmowania.
  2. W czwartek 5 września uroczystości patronalne ku czci Św. Matki Teresy z Kalkuty w Domu Pomocy Społecznej pod jej wezwaniem przy ul. Głowackiego 26. Msza święta o godz. 11.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla dzieci pierwszo piątkowa o godz. 16.30. Szczególnie przypominamy o pierwszych piątkach miesiąca dzieciom z klas IV Szkół Podstawowych, które w tym roku były u pierwszej Komunii Świętej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  4. W czwartek 5 września o godz. 16.15 spotkanie wszystkich KATECHETÓW.
  5. W piątek 06 września na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców do bycia ministrantami.
  6. W niedzielę, 8 września, będziemy obchodzić jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  7. W przyszłą niedzielę 08 września na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci prosimy o ich przyniesienie do kościoła, a o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkoli, będziemy modlić się w ich intencji na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025.
  8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za S. Zytę – Sercankę, która po 18 latach posługi w Lublinie i naszej parafii zostaje przeniesiona na nową placówkę w Korczynie.
  9. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca września będzie również po Mszach świętych zbiórka do puszek na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Za złożone ofiar i przeprowadzoną zbiórkę serdecznie dziękujemy.
  10. W sobotę 14 września o godz. 18.45 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią.
  11. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przy żółtym kontenerze.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stoliku pod chórem.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., Pani Arachimowicz – 300 zł.
  14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Jastrzębski, lat 75 z ul. Skautów, śp. Halina Wróbel, lat 86 z Mińska Mazowieckiego, śp. Wojciech Jerzy Ikwanty, z ul. Leszczyńskiego, śp. Danuta Przyczyna, lat 92 z ul. Skautów, pogrzeb w środę 04.09.2024 r. godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”