Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2024 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

7 lipca 2024

1. Dziś 14. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i modlitwie w kościele.
  2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.
  3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  4. We wtorek 9 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do świętego Michała Archanioła.
  5. W czwartek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et laboraMódl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem ( † 997 ).
  6. W piątek 12 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą zbiorową przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  7. W sobotę 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00.
  8. W niedzielę 14 lipca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 w intencji S. Joanny Teresy Wolak z okazji złotego jubileuszu – 50 rocznicy ślubów zakonnych w Zgromadzeniu Sióstr Sercanek Najświętszego Serca Jezusowego.
  9. W przyszłą niedzielę 14 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  10. Dnia 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Partnerem Pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, którzy przeżywają Jubileusz 300-lecia ich pobytu w Lublinie. W czasie rekolekcji w drodze będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Zapisy w parafiach, będą trwały do 28 lipca. Można również zapisywać się przez stronę internetową Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania “Ile możesz”. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie  www.pielgrzymka.lublin.pl
  11. Caritas rozpoczął pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, jeżeli nie zapisały się już wcześniej w tym roku na podobną pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej, PCK czy Banku Żywności. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny w kancelarii parafialnej, do pobrania także na stronie www.lublin.caritas.pl Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie, albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej.
  12. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty w kościele, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Chętni do podjęcia nauki w Studium są proszeni o osobiste zgłoszenie się na pierwsze spotkanie połączone z przesłuchaniem dnia 5 września (czwartek) albo 7 września (sobota) 2024 roku, na godzinę 9.00 do siedziby Studium. W uzasadnionych wypadkach kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie po tym terminie.
  13. W okresie wakacji kancelaria parafialna po południu jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.20 do 17.50 i bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18.00.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimienne 50, 100 i 500 zł., z ul. Lelka – Sowy 250 zł., z ul. Leszczyńskiego 500 zł., z ul. Legionowej 2000 zł., Kółka Różańcowe m- c lipiec 5000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Ostojewska, lat 89 z ul. Puławskiej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….