Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2024 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

08 września 2024

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XIV Tydzień Wychowania, który przebiega pod hasłem „Wychowujmy razem”. Jego celem jest wsparcie Kościoła, rodziny i szkoły we wspólnych wysiłkach wokół wychowania dzieci i młodzieży oraz kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Dzisiaj, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  2. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Mężczyzn Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  4. W dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godz. 12.00 żegnamy S. Zytę – Sercankę, która posługiwała w naszej wspólnocie parafialnej ponad 18 lat. Modlimy się i życzymy Siostrze Zycie – Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w posłudze zakonnej na nowej placówce w Korczynie.
  5. We wtorek 10 września po Mszę świętej o godz. 18.00 – nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  6. W środę 11 września o godz.16.15 Spotkanie Katechetów.
  7. W piątek 13 września nabożeństwo Fatimskie – wyjątkowo  rozpoczniemy o godz.17.00.
  8. W sobotę 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości. Zachęcamy do udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  9. Stowarzyszenie Anthill serdecznie zaprasza na premierowy Pokaz Multimedialny w formie mappingu – iluminacji wewnętrznych ścian nowego kościoła, traktujące o wartościach, postawach godnych naśladowania oraz losach błogosławionego Władysława Gorala, który odbędzie się w dniach 13 – 15 września b.r. /w piątek, sobotę i niedzielę/ po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18:00.
  10. W sobotę 14 września o godz. 18.45 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią.
  11. W niedzielę 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  12. 15 września to „Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku”. Stąd też 15 września br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele Św. Maksymiliana Kolbe oraz w byłym obozie – w Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie będą miały miejsce obchody Niedzieli Pamięci o ofiarach Majdanka.
  13. W przyszłą niedzielę 15 września po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
  14. W dniach 28 i 29 września 2024 r. będziemy przeżywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. 350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci. O tych wydarzeniach w kazaniach przypomni nam ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Wprowadzenie i powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii będzie miało miejsce w sobotę 28 września przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Z tej okazji będzie można też nabyć pamiątkowe obrazy, książki oraz modlitewniki.
  15. Po przerwie wakacyjnej s. Bożymira zaprasza na spotkania formacyjne Dzieci Rodziny Sercańskiej oraz wszystkich chętnych chłopców i dziewczyny ze szkoły podstawowej, by we wspólnocie wzrastać w wierze. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 16.30 w salce duszpasterskiej przy ul. Skautów 3/33.
  16. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przy żółtym kontenerze.
  17. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 12 październik 2024 r. Koszt: 100 zł.  Zapisy w zakrystii.
  18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł, z ul. Snopkowskiej 1000 zł., Kółka Różańcowe m-c wrzesień 4000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stoliku pod chórem.
  20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimiera Jachimska, lat 97 z ul. Norwida, śp. Paweł Strużak, lat 63 z ul. Głowackiego/DPS/, pogrzeb w poniedziałek 9 września o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku, śp. Mariusz Pałka, lat 68 z ul. Puławskiej, pogrzeb w czwartek 12 września o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”