Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024 r.

Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci Błogosławionego biskupa Władysława Gorala

09 czerwca 2024

1. 1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii doroczny odpust ku czci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Z racji uroczystości parafialnej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzn. być w łasce uświęcającej bez przywiązania do jakiegokolwiek grzech, pomodlić się w intencjach omadlanych przez Papieża i przyjąć Komunię Świętą. Dzień dzisiejszy jest również dniem wizytacji naszej parafii przez pasterza naszej archidiecezji ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.
  2. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi grupa KWESTARZY. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek 10 czerwca zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza
  4. Grzegorza Opoki z okazji 24 rocznicy święceń kapłańskich.
  5. We wtorek 11 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  6. W środę 12 czerwca tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala. Zapraszamy.
  7. W czwartek, 13 maja – Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. W piątek 14 czerwca o godz. 10.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
  9. W przyszłą niedzielę 16 czerwca po Mszach świętych Harcerki przed kościołem organizują kiermasz ciast na sprzęt obozowy i wjazd wakacyjny – zachęcamy do wsparcia harcerek.
  10. Trwa miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  11. W niedziele 23 czerwca bieżącego roku w Wąwolnicy odbędzie się II Archidiecezjalny Dzień Rodzin. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny do udziału w tym wydarzeniu. W programie Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, koncert, wspólny posiłek i wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji na plakacie.
  12. Na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp. Zbieramy również złom.
  13. Na placu przed kościołem stoi kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp. które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielone.
  14. Od 12 maja 2024 r. będziemy również zbierać do kontenera makulaturę.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 200 zł., rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z racji pierwszej rocznicy I Komunii Świętej 1320 zł., przyjaciele parafii 10 000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Kuśmierz, lat 83 z ul. Głowackiego, pogrzeb we wtorek 11 czerwca o g. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….