Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2024 r.

DWUDZIESTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2024

1. Dzisiaj obchodzimy 20 niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w Katedrze Lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kościołem na programy pomocowe realizowane przez CARITAS.
  3. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia po Mszach świętych przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  4. W dniach 21-25 sierpnia 2024 r. / od środy do niedzieli/ Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje XII. edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem „Konfrontacja”. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości poprzez taneczne integracje i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMALu zagoszczą br. Szymon Janowski OFM Cap – kapucyn, duszpasterz młodych oraz zespoły: „NiemaGOtu” i raper chrześcijański TAU. Czas trwania całego wydarzenia to 5 dni. Istnieje możliwość także zapisania się na poszczególne dni z pełnym wyżywieniem w dwóch wariantach:  z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami. Zapisy dla uczestników spotkania – młodzieży pomiędzy 13 a 30 rokiem życia – odbywają się za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia ( https://smal.lublin.pl/zapisy ) do 21 sierpnia br. oraz w dniu rozpoczęcia spotkania będzie możliwość rejestracji na miejscu.
  5. W piątek 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W  naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
  6. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  7. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stolikach pod chórem
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 100, 100, 100, 200 zł., z al. Racławickich 33 -100 zł., z ul. Lelka – Sowy 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Stefania Kędra, lat 88 z ul. Leszczyńskiego, śp. Zofia Kurkiewicz, lat 73 z ul. Junoszy, pogrzeb w poniedziałek 19 sierpnia  o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”